برگه چک «4 دلاری» استیو جابز، در حراجی چند فروخته شد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
چک 4 دلاری استیو جابز در حراجی 2023

یکی از مواردی که در حراجی امضاهای خوب و مصنوعات قدیمی (RR Auctions Fine Autograph and Artefacts) دارای ارزش فروش علم و فناوری است و در 6 دسامبر به پایان می‌رسد، چکی است که توسط یکی از بنیانگذاران اپل، استیو جابز امضا شده است.
این چک به تاریخ 23 ژوئیه 1976 از حساب شرکت رایانه اپل است و اولین آدرس رسمی این شرکت در پالو آلتو را ذکر کرده است. این آدرس توسط استیو جابز به‌عنوان سرویس پاسخ‌گوی اپل و نقطه ارسال نامه در حالی که شرکت در گاراژ خانه پدرش قرار داشت استفاده شده است.

این چک برای پرداخت مبلغ 4.01 دلار به RadioShack نوشته شده است و توسط «استیون جابز» امضا شده است. اگرچه مشخص نیست که چک برای چه چیزی در RadioShack پرداخت شده است، این یک قطعه منحصر به فرد از تاریخ اپل است که انتظار می‌رود بیش از 25.000 دلار در حراج به فروش برسد.
RadioShack، یک فروشگاه لوازم الکترونیکی در بوستون، نقش مهمی در رونق اولیه رایانه ایفا کرد.


استیو وزنیاک سیستم میکرو کامپیوتری پیشگام TRS-80 آنها را خرید و از آن برای ساختن «جعبه آبی» بدنام خود استفاده کرد، دستگاهی غیرقانونی که می‌توانست تماس‌های تلفنی رایگان از راه دور برقرار کند. “جعبه آبی” اولین پروژه‌ای بود که وزنیاک و جابز با هم روی آن کار کردند و توانستند حدود 200 عدد از آنها را به قیمت 150 دلار بفروشند. جابز بعداً فاش کرد که اگر جعبه‌های آبی وزنیاک نبود، اپل هم وجود نداشت.

در زمان نگارش این مطلب، این مزایده 21 پیشنهاد دریافت کرده است و در حال حاضر 25.000 دلار قیمت دارد، همان ارزش تخمینی آن 25.000 دلار است، اما انتظار می‌رود که قیمت بسیار بالاتری به‌فروش برسد. این حراج در 7 دسامبر به پایان می‌رسد.
در ماه مه اوایل سال جاری، یک مزایده برای چک دیگری که توسط استیو جابز در جولای 1976 امضا شده بود برگزار شد. این چک که به مبلغ 175 دلار به کرامپتون، رمکی و میلر واریز شده بود. به قیمت 106.985 دلار فروخته شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *