،

تغیر یکی از پرکاربردترین ویجت‌های اندروید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تغییر ویجت جستجوی اندروید توسط گوگل

حالا کاربران اندروید با هر شکل و اندازه از ویجت جستجوی Google که در صفحه اصلی آنها ظاهر می‌شود استفاده می‌کنند. به‌نظر می‌رسد که گوگل در حال بررسی ایجاد تغییراتی در قابلیت‌های ویجت جستجو است و این شرکت فناوری به کمک کاربران نیاز دارد.

ویجت صفحه اصلی «جستجوی Google» بخشی از «توافقنامه توزیع برنامه تلفن همراه» است که سازندگان تلفن Android هنگام نصب نسخه خدمات تلفن همراه Google Android بر روی یک مدل جدید امضا می‌کنند. در برخی بازارها، کاربران اندروید قادر به تغییر موتور جستجوی مورد استفاده توسط ویجت هستند.

تغییر در ویجت جستجوی Google در گوشی‌های اندروید

Android Authority، هنگام راه‌اندازی یک تلفن اندرویدی جدید، ویجت جستجوی Google را از صفحه اصلی حذف کرد، گوگل یک نظرسنجی Google Opinion Rewards دریافت کرد که می‌خواست بداند چرا گوگل ویجت جستجوی Google را از صفحه اصلی حذف کرد. در این نظرسنجی همچنین در مقیاس 1 تا 5 که مورد دوم بیشترین علاقه را نشان می‌دهد، سوال این بود که نظرات درباره افزودن چند ویژگی جستجوی جدید به ویجت مانند ترجمه متن با دوربین یا استفاده از ویجت برای جستجوی آهنگ چیست؟

سایر سؤالات نظرسنجی می‌خواستند بدانند آیا گوگل ویژگی جدیدی در ویجت می‌خواهد که به او امکان می‌دهد در محتوای برنامه در تلفن خود جستجو کند (مشابه جستجوی جهانی) و از هوش مصنوعی برای کمک به جستجو از ویجت استفاده کند. یکی دیگر از سؤالات نظرسنجی این بود که چقدر علاقه‌مند به مشاهده مقالات خبری مرتبط در بالای ویجت نوار جستجو در صفحه اصلی هستند.

اینکه آیا نتایج نظرسنجی منجر به تغییراتی در ویجت جستجوی Google می‌شود یا نه، نمی‌توان گفت، زیرا نمی‌دانیم هر کاربر Android چگونه به سؤالات پاسخ می‌دهد. اما اگر تغییراتی ایجاد شود (و احساس کنیم که قریب‌الوقوع نخواهد بود) ممکن است نظرسنجی در نحوه «بهبود» ویجت جستجو توسط گوگل نقش داشته باشد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *