، ،

نیکون، سونی و کانن با جدیدترین فناوری دوربین به مبارزه با دیپ‌فیک می‌روند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سه شرکت پیشرو دوربین از جمله سونی، نیکون و کانن با افزودن امضای دیجیتال به تصاویر گرفته شده با تجهیزات خود، برای مبارزه با دیپ فیک همکاری می کنند

سه شرکت پیشرو دوربین از جمله سونی، نیکون و کانن با افزودن امضای دیجیتال به تصاویر گرفته شده با تجهیزات خود، برای مبارزه با دیپ فیک همکاری می‌کنند.

Nikkei Asia گزارش می‌دهد که این امضاها شامل اطلاعاتی مانند تاریخ، زمان، مکان و عکاس هستند و در برابر تغییر مقاوم هستند.

یک استاندارد جهانی برای این امضاها توسط سه شرکت مورد توافق قرار گرفته است. آنها دوربین‌های بدون آینه با فناوری احراز هویت را برای عکاسان و سایر حرفه‌ای ها ارائه خواهند کرد.

این گزارش خاطرنشان کرد که توسعه فناوری به‌دلیل شیوع روزافزون دیپ فیک ضروری است.

«چنین تلاش‌هایی زمانی انجام می‌شوند که تقلبی‌های واقعی‌تر ظاهر می‌شوند و قضاوت تولیدکنندگان محتوا و کاربران را به‌طور یکسان آزمایش می‌کنند. در بخشی از این گزارش آمده است که دیپ‌فیک‌های دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده و فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، امسال در فضای مجازی منتشر شد.

این گزارش افزود که یک ابزار آنلاین رایگان به نام Verify برای تأیید تصویر توسط ائتلافی از رسانه‌های خبری بزرگ، شرکت‌های فناوری و تولیدکنندگان دوربین در دسترس قرار گرفته است. در صورتی که تصویر دارای امضای دیجیتال باشد، این وب‌سایت تاریخ، مکان و سایر اطلاعات کاربری را نشان می‌دهد.

ویدیو: امضای دیجیتال چیست؟

علاوه بر این، سونی در بهار سال 2024 فناوری را برای گنجاندن امضای دیجیتال در سه دوربین SLR بدون آینه حرفه‌ای از طریق به‌روزرسانی میان‌افزار منتشر خواهد کرد. این شرکت در نظر دارد این فناوری را با ویدیوها نیز سازگار کند.
در ادامه این گزارش آمده است که وقتی یک عکاس تصاویری را برای یک سازمان خبری ارسال می‌کند، سرورهای احراز هویت سونی امضاهای دیجیتال را تشخیص می‌دهند و تعیین می‌کنند که آیا آنها توسط هوش مصنوعی تولید شده‌اند یا خیر.
سونی و آسوشیتدپرس این ابزار را در ماه اکتبر آزمایش کردند. سونی مجموعه مدل‌های دوربین سازگار خود را گسترش خواهد داد و سایر رسانه‌ها را برای استفاده از این فناوری لابی می‌کند.
دوربینی با ویژگی‌های مشابه قرار است توسط کانن عرضه شود. این تجارت همچنین در حال ایجاد فناوری است که امضای دیجیتال را قادر می‌سازد به فیلم‌ها اضافه شود و یک برنامه مدیریت تصویر برای تشخیص اینکه آیا تصاویر توسط انسان گرفته شده است یا خیر.
علاوه بر علامت‌گذاری تصاویر به‌عنوان تصاویر واقعی، برخی از شرکت‌های دیگر به‌دنبال راه‌هایی برای شناسایی تصاویر هوش مصنوعی نیز هستند. سال گذشته، اینتل راهی برای تعیین واقعی بودن یک تصویر با تجزیه و تحلیل تغییرات رنگ پوست ایجاد کرد. در آگوست 2023، گوگل همچنین ابزاری را برای افزودن واترمارک نامرئی به تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی منتشر کرد.
به‌طور مشابه، جستجوی Google دارای ابزارهای داخلی است که به شما کمک می‌کند اطلاعات با کیفیت بالا را پیدا کنید و آنچه را که آنلاین می‌بینید درک کنید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *