کناره‌گیری این شرکت‌های بزرگ، از یکی از بزرگترین اجلاس‌های فناوری جهان بر سر اسرائیل!

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اجلاس‌ فناوری Web Summit

متا مالک فیس‌بوک و اینستاگرام و غول جستجوی گوگل از یکی از بزرگترین کنفرانس‌های فناوری جهان: Web Summit کنار کشیده‌اند. اجلاس وب یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه بخش فناوری است. این شرکت‌ها گفتند که این خروج پس از آن صورت می‌گیرد که سازمان دهنده اجلاس از اقدامات اسرائیل پس از حملات حماس انتقاد کرد.

سخنگوی متا به خبرگزاری AFP تایید کرد که در رویداد امسال شرکت نخواهد کرد. گوگل نیز تصمیم خود را مبنی بر عدم حضور عمومی در اجلاس گرفته است. سخنگوی گوگل گفت: «ما دیگر در Web Summit حضور نخواهیم داشت».

اما مشکل این تصمیم چیست؟

پدی کاسگریو، کارآفرین ایرلندی، یکی از بنیانگذاران Web Summit، اخیراً در شبکه اجتماعی X نوشت که «از لفاظی‌ها و اقدامات بسیاری از رهبران و دولت‌های غربی شوکه شده است.» کاسگریو در 13 اکتبر نوشت: “جنایت جنگی جنایات جنگی است حتی زمانی که توسط متحدان ارتکاب یافته باشد، و باید به‌خاطر آنچه که واقعاً هستند قضاوت شوند.” امی پولر کمدین و جیلیان اندرسون بازیگر فیلم X-Files. گری تان، شخصیت دره سیلیکون، از حامیان استارت‌آپ Y-Combinator، ابتدا تحریم را آغاز کرد و دیگر نام‌های بزرگ در صنعت به‌سرعت دنباله روی این حرکت شدند.

اجلاس وب قرار است میزبان حدود 2.300 استارت آپ و بیش از 70.000 نفر در تاریخ 13 تا 16 نوامبر در لیسبون کشور پرتغال باشد.

عذرخواهی کازگریو بخاطر پاره‌ای مسائل

کازگریو روز سه شنبه عذرخواهی کرد. او گفت: “من درک می‌کنم که آنچه که من گفتم، زمان صحبت من و نحوه ارائه آن باعث آزار بسیاری شده است. از هرکسی که از صحبت‌های من آسیب دیده است، عمیقا عذرخواهی می‌کنم.” در این بیانیه آمده است: «آنچه در این زمان لازم است، شفقت است و من آن را منتقل نکردم».
کاسگریو گفت که او “بی قید و شرط” جنگ “شیطانی، نفرت انگیز و هیولایی” در گرفته در منطقه را محکوم می‌کند و “بی‌ابهام” از “صلح بین دو طرف” حمایت می‌کند. وی در عین حال افزود که اسرائیل باید به کنوانسیون ژنو پایبند باشد، «یعنی مرتکب جنایات جنگی نشود».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *