،

حذف تصاویر و پست‌های «قبل از دسامبر 2014» از X

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
حذف پست‌های قبل از 2014 از X - لاگ مدیا

X، پلتفرم رسانه اجتماعی که قبلاً به عنوان توییتر شناخته می‌شد، تصاویر و پست‌های مربوط به قبل از دسامبر 2014 را حذف کرده است. این حذف، میان بسیاری از کاربران بحث برانگیز شده است که دسترسی به عکس‌ها، ویدیوها و سایر محتوایی را که در اوایل در این پلتفرم سال‌ها ارسال کرده بودند از دست داده‌اند.
ظاهراً این اتفاق به دلیل یک نقص فنی رخ داده است که روی توییت‌های منتشر شده قبل از دسامبر 2014 تأثیر گذاشته است.

به‌هم ریختگی در توییت‌های قبلی

در آن زمان آن‌ پست‌ها فقط به نام توییت نامیده می‌شدند و به‌نظر می‌رسد در شکل و حالت آن‌ها آشفتگی و عدم نظم وجود دارد. گزارش The Verge نشان می‌دهد که سلفی مشهور الن دژنرس برای کاربران X قابل مشاهده نیست. با این حال، تصویر باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده از در آغوش گرفتن میشل اوباما پس از انتخاب مجدد به عنوان رئیس‌جمهور در سال 2012، هنوز روی پلتفرم قابل مشاهده است.
تا کنون، نه اکانت پشتیبانی رسمی X و نه مالک یا مدیر عامل توییتر چیزی در مورد این نقص ذکر نکرده‌اند. حذف پست در زمانی انجام می‌شود که مالک میلیاردر توییتر موضوع نسبتاً بحث‌برانگیزی را مطرح کرد.

دیگر خبری از «بلاک» در توییتر نیست

در حال حاضر، ایلان ماسک گفته است که معتقد است ویژگی مسدود کردن در توییتر «معنی ندارد» و باید با «شکل قوی‌تر بی‌صدا کردن» (stronger form of mute) جایگزین شود. او همچنین گفته است که قصد دارد قابلیت مسدود کردن کاربران را به طور کلی حذف کند.
اظهارات ماسک با واکنش‌های متفاوتی روبرو شده است. برخی از افراد با او موافق هستند که ویژگی مسدود کردن بسیار محدود کننده است و می‌توان از آن برای خاموش کردن صداهای مخالف استفاده کرد. برخی دیگر معتقدند که ویژگی مسدود کردن یک ابزار ضروری برای محافظت از کاربران در برابر آزار و اذیت و سوء استفاده است.
ماسک همچنین گفت که «به‌جای مسدود کردن، فکر می‌کنم باید شکل قوی‌تری از بی‌صدا کردن وجود داشته باشد» وی گفت: «قطعاً آماده ایده‌هایی در مورد چگونگی بهبود ویژگی مسدود کردن/بی‌صدا کردن است». باید دید برنامه‌های ماسک برای قابلیت مسدودسازی چه تاثیری روی کاربران توییتر خواهد داشت. با این حال، نظرات ماسک مطمئناً عده‌ای را برانگیخته کرده است و به احتمال زیاد او ممکن است به عنوان یک «مطلق‌گرای آزادی بیان» – چیزی که خودش از آن یاد می‌کند- به آن بپردازد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *