،

اینستاگرام، این ویژگی مهمِ واتساپ را دریافت می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پنهان کردن Seen اینستاگرام

واتس اپ، یکی از خدمات ارائه شده توسط متا، کاربران را قادر می‌سازد تا «اعلان خواندن» پیام را خاموش کنند و به آنها اجازه می‌دهد پیام‌های خود را به‌صورت پنهانی بخوانند. اکنون، یکی دیگر از خدمات متا ممکن است به‌زودی همین ویژگی را دریافت کند.
مارک زاکربرگ، مدیر عامل متا و آدام موسری، رئیس اینستاگرام در کانال مربوط خود اعلام کردند که این شرکت در حال آزمایش این ویژگی است که به کاربران امکان می‌دهد ویژگی «رسید خواندن» (receipt) را غیرفعال کنند.

اگر شخصیتی هستید که حوصله پیام‌های اطرافیان را ندارید بخوانید:

روز شما فرا رسیده است. زاکربرگ گفت: ما در حال آزمایش توانایی غیرفعال کردن «Seen» در پیام‌های دایرکت اینستاگرام هستیم.
موسری افزود: «به‌زودی، مردم می‌توانند انتخاب کنند که چه زمانی به دیگران اجازه دهند وقتی پیام‌هایشان را خوانده‌اند متوجه شوند».

قابل ذکر است که هیچ‌یک از دو مدیر هیچ اطلاعاتی در مورد زمان راه اندازی این ویژگی اعلام نکرده‌اند.

ماهیت رسیدهای خوانده شده (Seen) چیست

هنگامی که شما یک پیام دایرکت برای برخی در اینستاگرام ارسال می‌کنید، یک رسید خواندن ایجاد می‌شود که به فرستنده می‌گوید که گیرنده یا گیرندگان پیام شما را دیده‌اند. چیزی مشابه در واتس‌اپ اتفاق می‌افتد که در آن یک تیک دوتایی رنگ آبی به این معنی است که گیرنده پیام شما را خوانده است.

در حالی که داشتن این ویژگی بسیار خوب است، ممکن است برای شخصی که می‌خواهد پیام‌های خود را به‌صورت خصوصی بخواند یا نمی‌خواهد بلافاصله به پیام پاسخ دهد آزاردهنده باشد. بعضی افراد این ویژگی را خاموش می‌کنند تا تحت فشار قرار نگیرند که فوراً پاسخ دهند.

در حالی که هیچ جزئیاتی در مورد این ویژگی وجود ندارد که دقیقاً کار کند، اما طبق اسکرین شات به اشتراک گذاشته شده توسط Mosseri، یک جابجایی برای کنترل این ویژگی وجود خواهد داشت. با این حال، این ممکن است در صورت ناپدید شدن پیام‌ها کار نکند.

در این بیانیه آمده است: «پیام‌های حالت پاک شونده همیشه رسیدهای خوانده شده را ارسال می‌کنند. پس از فعال شدن، کاربران حباب‌های تصویر نمایه را در زیر پیام‌ها نمی‌بینند.

نظرات ارزشمند شما

1 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *