،

راکستار تأیید کرد: GTA VI تا پاییز 2025 منتشر نمی‌شود!

جهانداری
اشتراک‌گذاری در:
راکستار تأیید کرد: GTA VI تا پاییز 2025 منتشر نمی‌شود!

شرکت راکستار گیمز در اوایل سال 2024 با انتشار تریلری خبر از بازی GTA VI مورد انتظار و محبوب داد. پس از آن دیگر هیچ اطلاعات یا تصاویر و تریلری منتشر نشد.

اکنون شرکت مادر راکستار یعنی Take-Two به تاریخ انتشار احتمالی پاییز 2025 برای انتشار این اثر بزرگ اشاره کرد. سهام این شرکت مستقر در نیویورک در معاملات طولانی 2.5 درصد سقوط کرد. این پیش‌بینی نشان‌دهنده زمان‌بندی جدید انتشار این بازی ویدئویی  است که طبق گفته تحلیل‌گران، انتظار داریم که هر سال با میلیاردها دلار فروش برسد.

این ناشر بازی‌های ویدیویی در حال حاضر انتظار دارد که رزروهای مالی 2025 بین 5.55 تا 5.65 میلیارد دلار رقم خورد که کمتر از پیش بینی قبلی با رقمی بیش از 7 میلیارد دلار محسوب می‌شود. پیش‌بینی Take-Two به دنبال پیش‌بینی‌های ناامیدکننده الکترونیک آرتز و Roblox طی هفته‌های گذشته چنین است.

Take-Two در ماه قبل بیش از 5 درصد از نیروی کار را اخراج کرد و چندین پروژه در دست توسعه را هم کنسل نمود. این شرکت به دلیل کاهش فروش، مجبور شد تا چنین تصمیماتی اتخاذ کند. در هر صورت این شرکت و تحلیلگران پیش بینی کرده که رزروها در سال مالی 2025 به بعد، با کمک انتشار بازی GTA و مجموعه‌ای از عناوین دیگر، همچون  بازی‌هایی از شرکت‌های  Borderlands ، Gearbox Entertainment و غیره سرعت گیرد.

مایکل پکتر، تحلیلگر اوراق بهادار Wedbush، در پاسخ به این پرسش که Gearbox چقدر ناجی شرکت Take-Two است، بیان داشت:” انتظار دارم آنها سال جاری 150 میلیون دلار و شاید 300 تا 400 میلیون دلار در سال مالی داشته باشند.”

در سوی دیگر استراوس زلنیک، مدیرعامل Take-Two پیشتر بیان کرد: “ما معتقدیم که شرکت آماده دستیابی به سطوح جدیدی از موفقیت بوده و انتظار داریم که رشد متوالی در رزرو خالص برای سال‌های مالی 2025، 2026 و 2027 را کسب کنیم.”

مدیران شرکت در یک کنفرانس پس از کسب درآمد گفتند Take-Two حدود 40 عنوان تا سال مالی 2027 منتشر خواهد کرد، در حالی که در سال مالی 2025 بیش از 16 عنوان دارد. مایکل پکتر افزود: «آنها (Take-Two) پس از انتشار بازی GTA VI باید رشد زیادی در GTA Online شاهد باشند.”

طبق داده‌های LSEG، رزرو Take-Two در سه ماهه چهارم با 3 درصد کاهش به 1.35 میلیارد دلار کاهش یافت، اما از میانگین پیش بینی شده 1.30 میلیارد دلاری تحلیلگران بیشتر است. باید منتظر ماند و مشاهده کرد شرکت راکستارگیمز آیا می‌تواند با بازی GTA VI موفق باشد یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *