،

کاهش 24 درصدی فروش گوشی‌های هوشمند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بازار-گوشی-های-هوشمند-لاگ-مدیا

بر اساس گزارش شرکت تحلیلی Counterpoint Research، محموله‌های گوشی‌های هوشمند در ایالات متحده در سه ماهه دوم سال 2023 نسبت به مدت مشابه سال گذشته 24 درصد کاهش یافته است. گزارش کانترپوینت که روز جمعه منتشر شد، حاکی از آن است که این سومین سه‌ماهه متوالی کاهش محموله تلفن‌های ایالات متحده است.

متیو اورف، تحلیلگر تحقیقاتی کانترپوینت، در یک بیانیه مطبوعاتی با اشاره به اینکه انتظار دارد محموله‌ها در سه‌ماهه آینده کاهش پیدا کند، گفت: «علیرغم کاهش نرخ تورم در طول سه ماهه و قدرت مداوم در بازار کار، مصرف‌‌‌کنندگان در بحبوحه عدم اطمینان بازار در ارتقای دستگاه‌های خود تردید داشتند.

همه تولیدکنندگان به میزان‌های مختلفی تحت تأثیر این رکود قرار گرفتند و سازندگان تلفن‌های اندرویدی بیشترین آسیب را متحمل شدند: محموله‌های سامسونگ 37 درصد، موتورولا 17 درصد و TCL-Alcatel هفتاد درصد کاهش یافت. محموله‌های آیفون اپل تنها 6 درصد کاهش یافت که تحلیلگران Counterpoint آن را به دلیل تبلیغات قوی اپراتورهای یارانه‌ای برای تلفن‌های گران‌قیمت این برند می‌دانستند. اگرچه احتمالاً نشان‌دهنده این است که فروش تلفن‌های پریمیوم تا چه حد از شوک‌های ارسالی همه‌گیر عایق بوده است. فروش تلفن‌های گوگل 48 درصد افزایش یافته است، اما با توجه به اینکه این شرکت تنها 2 درصد از فروش تلفن‌های ایالات متحده را در این مدت در سال گذشته داشته است، یک سود نسبتاً کم بحساب می‌آید.

علیرغم عرضه کلی گوشی‌هایی با قیمت پایین‌تر، این تغییر باعث شد تا اپل سلطه خود را بر بازار تلفن‌های ایالات متحده از 45 درصد در مدت مشابه سال گذشته به 55 درصد افزایش دهد. در همین حال، سامسونگ از 28 درصد به 23 درصد کاهش یافت. سایر سازندگان تلفن تقریباً در همان سطح باقی ماندند.

صنعت تلفن در چند سال گذشته با مشکل مواجه شده است زیرا این بیماری همه‌گیر تقاضا را کند کرده و کمبود عرضه باعث قطع دسترسی شده است. اگرچه زنجیره‌های تأمین بهبود یافته‌اند، هنوز کاملاً مشخص نیست که چقدر طول می‌کشد تا تقاضا به سطوح قبل از همه‌گیری از سر گرفته شود. شرکت بین‌المللی داده پیش‌بینی کرده بود که صنعت تلفن جهانی در سال 2024 نسبت به مدت مشابه سال قبل 6 درصد بهبود خواهد یافت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *