ارسال تصاویر با کیفیت “HD” در واتس اپ

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
whatsapp logo

مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در صفحهٔ اینستاگرامش نوشت: «اشتراک‌گذاری عکس ها در واتس‌اپ ارتقا می‌یابد. اکنون می توان تصاویر را “با کیفیت HD” ارسال کرد.”

به گزارش WABetaInfo این ویژگی طی چند هفته آینده در سراسر جهان عرضه می شود.

این موضوع نشان‌دهنده این است که کاربران می‌توانند تصاویری با کیفیت و وضوح بالاتر از نسخه‌های اندروید، iOS یا وب ارسال کنند.

زاکربرگ گفته: گیرندگان عکس‌های HDنماد کوچکی در بالای تصویر به منظور تمایز آنها مشاهده خواهند کرد.

به گفته متا، پشتیبانی از ویدیوهای HD اندکی پس از ارائه عکس، عمومی می‌شود.

طبق تصاویر مشاهده شده در نسخه‌های بتا توسط WABetaInfo، کاربران، هنگام افزودن یک تصویر به رشته پیام، نماد HD را مشاهده خواهند کرد.

این نشریه نوشت: چنین ویژگی برای اولین بار در نسخه 23.11.0.76 برای iOS و نسخه 2.23.12.13 برای اندروید برای کابران بتا ارائه شد.

طبق تصاویر WABetaInfo، منوی “photo quality” پس از ضربه زدن روی نماد HD ظاهر می شود و دو گزینه رزولوشن ارائه می دهد: standard quality (1600 x 1052) و HD quality (4096 x 2692).

متا به جزئیاتی در مورد میزان فشرده سازی کلی تصاویر و نحوه نمایش آنها در مقایسه با ارسال تصاویر از طریق iMessage اپل یا هر پلتفرم رقیب دیگری اشاره نکرده است.

تصاویر با کیفیت بالاتر نیز تحت همان پیش‌فرض‌های رمزگذاری سرتاسر واتس‌اپ قرار می‌گیرند.

در صورت کندی اتصالات، گیرندگان در انتخاب نسخه با کیفیت استاندارد یا HD آزادند.

زاکربرگ در یکی از کامنت‌های پستش و در پاسخ به کاربری که پرسیده بود آیا این کار به پرشدن حافظهٔ گوشی می‌انجامد نوشت: «ارسال با کیفیت استاندارد پیش‌فرض برای فرستنده‌ها باقی می‌ماند و نیاز اجتناب‌ناپذیر به پاک‌سازی حافظه گوشی پس از دریافت تصاویر بیش از حد در چت گروهی را به تأخیر می‌اندازد.»

باید منتظر ماند و این ویژگی جدید واتساپ را دید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری