Shutdown، Sleep و Hibernate در ویندوز 11؛ کاربرد و زمان استفاده آن‌ها

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
Shutdown Sleepتفاوت در ویندوز 11 Hibernate

مایکروسافت ویندوز سه گزینه خاموش کردن رایانه را ارائه کرده است: Sleep، Hibernate و Shutdown. این سه گزینه زمانی که می‌خواهید رایانه شخصی را خاموش کنید ظاهر می‌شوند و از زمانی که ویندوز را می‌شناسیم، این گزینه‌ها را در آن‌ها به یاد داریم.
اما، به همان اندازه که ممکن است مفید باشند، همیشه گیج کننده است که کدام گزینه مناسب است، به‌خصوص هنگام خاموش کردن رایانه شخصی. در این مقاله، هر سه گزینه را مورد بحث قرار خواهیم داد، اینکه آن‌ها چه کاری انجام می‌دهند و چه زمانی از آن‎ها استفاده کنیم.

Shut down: خاصیت آن چیست

خاموش کردن احتمالا ساده‌ترین گزینه از بین این سه گزینه است. ساده است زیرا تمام برنامه‌های در حال اجرا در سیستم از جمله سرویس‌ها و نرم‌افزارهای پس زمینه را می‌بندد و سپس رایانه شخصی را به‌طور کامل خاموش می‌کند. اساساً همه چیز در رایانه خاموش است و هیچ چیز حفظ نمی‌شود. هنگامی که از این ویژگی استفاده می‌کنید و سپس رایانه را دوباره راه‌اندازی می‌کنید، حالت شروع جدیدی برای شما ارائه می‌دهد.

Hibernate: کاری که انجام می‌دهد

Hibernate یک نسخه کمی تعدیل یافته از Shutdown است. در حالی که همه برنامه‌ها و سرویس‌های در حال اجرا را خاموش می‌کند، چیزهایی را که در RAM هستند حفظ می‌کند. که شامل برنامه‌ها، برنامه‌ها و داده‌های در حال اجرا است. این سریعتر از Shutdown است و همچنین هنگام راه‌اندازی مجدد رایانه، موارد باز را برمی‌گرداند. اساساً وضعیت فعلی رایانه شخصی را حفظ می‌کند و از جایی که کاربران آن را ترک کرده بودند، از سر گرفته می‌‍شود.

Sleep: کاری که انجام می‌دهد

حالت خواب اساساً سریع‌ترین حالت در بین این سه حالت است. این سیستم را در حالت کم مصرف قرار می‌دهد و به سرعت از سر گرفته می‌شود تا کاربران دوباره شروع به کار کنند. به این معنی که همه برنامه‌ها و سرویس‌های در حال اجرا به همراه تمام فرآیندهای سیستم باز می‌مانند. اساساً در این فرآیند هیچ از دست دادن داده‌ای وجود ندارد.
اما، این نیز نسبت به دو حالت دیگر مقدار قابل توجهی باتری مصرف می‌کند.

چه زمانی باید از این گزینه‌های پاور استفاده کرد

خاموش شدن برای مواقعی است که قرار است رایانه شخصی را برای ساعات طولانی بدون استفاده رها کنید. به‌عنوان مثال، شب هنگام مسافرت یا رفتن به تعطیلات. همچنین، اگر نمی‌خواهید چیزی روی رایانه شخصی خود نگه دارید.
Hibernate برای موقعیت‌هایی است که می‌خواهید چیزی را در سیستم حفظ کنید و همچنین آن‌را سریع‌تر از Shutdown بوت کنید. بهترین بخش این است که نسبتاً کارآمد است بنابراین کاربران در صورت تمام شدن شارژ نگران از دست دادن چیزهای خود نباشند.
حالت Sleet برای استراحت سریع در طول ساعات کاری طولانی و زمانی که به منبع برق دسترسی دارید یا رایانه شخصی به پریز برق وصل است ولی بیکار است استفاده می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *