،

ویژگی «دسترسی فوری» واتس‌اپ به اینستاگرام آمد | معنای آن برای کاربران چیست

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ویژگی دسترسی سریع واتس اگ، برای اینستاگرام فعال خواهد شد

به‌نظر می‌رسد اینستاگرام متا ثبت‌نام و دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های اینستاگرام را برای همه آسان‌تر می‌کند. قبلاً، باید نسخه آلفا برنامه را دانلود کنید، چه از طریق فروشگاه Google Play یا یک وب سایت شخص ثالث.

به‌زودی، گزینه‌ای برای «دسترسی زودهنگام به ویژگی‌ها» در اینستاگرام ایجاد خواهد شد. هنگامی که روی منوی همبرگری در سمت راست بالای صفحه اینستاگرام خود کلیک می‌کنید، این گزینه در “تنظیمات و فعالیت” (Settings & activity) قرار دارد.

الساندرو پالوزی، علاقه‌مند و مهندس معکوس اینستاگرام، این به‌روزرسانی را در X به اشتراک گذاشت، که به‌نظر می‌رسد در اینستاگرام نسخه 334.0.0.0.33 (آلفا) پنهان است.

دسترسی سریع به ویژگی های اینستاگرام

راه‌های زیادی برای سازندگان نرم‌افزار وجود دارد تا ویژگی‌های اولیه برنامه‌های خود را قبل از عرضه جهانی برای همه، آزمایش کنند. مایکروسافت به طرز بدنامی دارای چند کانال داخلی است و ویندوز 11 ویژگی‌های جدید خود را در آن آزمایش می‌کند. این کانال‌ها برای ثبت‌نام همه در دسترس هستند.

با این حال، برخی از ویژگی‌ها ممکن است در گزینه «دسترسی زودهنگام به ویژگی‌ها» (Early access to features) گنجانده نشوند. اغلب، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها ویژگی‌های جدید را منحصراً در مرحله بتا آزمایش می‌کنند و سپس آن‌ها را به‌طور گسترده‌تر عرضه می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید زودتر به ویژگی‌های جدید اینستاگرام دسترسی داشته باشید، بهتر است به‎عنوان یک آزمایش‌کننده بتا در اینجا ثبت نام کنید.

اما حتی در این صورت، بودن یک ویژگی آزمایش شده به این معنی نیست که کاملاً برای عموم عرضه می‌شود. اینستاگرام یک بار «Flipside» را آزمایش کرد، قابلیتی که به شما امکان می‌دهد یک «اکانت دوم» در حساب خود ایجاد کنید. اما پس از هفته‌ها، متا این ایده را کنار گذاشت، با این حال این کار شاید برای همیشه خوب نباشد و هنوز احتمال بازگشت آن به اَشکال دیگر وجود دارد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *