،

گوگل اعلام کرد: امکان اشتراک‌گذاری پسوردهای خود با اعضای خانواده | معنی آن چیست؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
گوگل پسورد منیجر را برای تعضای یک خانواده ایجاد کرد

Google Password Manager راهی مطمئن برای ایمن نگه داشتن تمام حساب‌های دیجیتالی شما بدون به‌خاطر سپردن همه رمزهای عبور آنهاست. این برنامه یک رمز عبور الفبا عددی خاص ایجاد می‌کند که در یک حساب داخلی رمزگذاری شده ذخیره می‌شود. این برنامه رایگان است و برای هر کسی که حساب Google دارد در دسترس است و اکنون می‌توان گذرواژه‌ها را با سایر اعضای خانواده‌تان به اشتراک گذاشت. گوگل در اوایل سال جاری درباره این ویژگی صحبت کرده بود و اکنون تا زمانی که یک گروه خانوادگی راه‌اندازی کرده باشند، در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

گذرواژه‌های به اشتراک گذاشته شده با خانواده چگونه کار می‌کند؟

این ویژگی جدید در خدمات Google Play با نسخه 24.20 در دسترس است و این هفته عرضه می‌شود، برای دسترسی به آن، به‌روز رسانی کنید. ناگفته نماند که مدیر رمز عبور گوگل از طریق مرورگر کروم که در موبایل، دسکتاپ و مک نیز موجود است کار می‌کند. اما ویژگی اشتراک‌گذاری رمز عبور تنها در صورتی کار می‌کند که یک گروه خانوادگی راه‌اندازی کرده باشید و تنها آن اعضا می‌توانند به اطلاعات شخصی حساب‌های شما دسترسی داشته باشند که پسوردها را با این اعضا به اشتراک بگذارید.

اکنون، وقتی به بخش مدیریت رمز عبور در Chrome بروید و روی هر یک از حساب‌های ذخیره‌شده موجود کلیک کنید، Google یک کادر پاپ‌آپ «اشتراک‌گذاری کپی رمز عبور» را به شما نشان می‌دهد که می‌تواند توسط اعضای خانواده برای پر کردن استفاده شود. در جزئیات از مدیر رمز عبور خود. با استفاده از رمز عبور، این اعضا می‌توانند به هر برنامه یا سرویسی که به‌دلیل داشتن حساب کاربری به آن دسترسی دارید وارد شوند.

گوگل اطمینان می‌دهد که اشتراک‌گذاری گذرواژه‌ها شما را در معرض دید قرار نمی‌دهد زیرا کل مکانیسم با در نظر گرفتن امنیت بالا ساخته شده است. می‌توانید آخرین به‌روزرسانی «خدمات Play» را در برنامه Play Store برای تلفن Android خود بررسی کنید و ببینید در صورت راه‌اندازی گروه خانواده، ویژگی رمز عبور اشتراک‌گذاری در دسترس است یا خیر.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *