، ،

پیام‌رسان Signal هم اکنون از نام کاربری پشتیبانی می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پیام رسان سیگنال ویژگی نام کاربری را دریافت کرد

اگر کاربر پیام‌رسان Signal هستید؛ هم اکنون می‌توانید به‌جای دادن شماره تلفن، از نام کاربری (ID) استفاده کنید. ویژگی که پیام‌رسان‌هایی مثل واتس‌اپ، هنوز به آن مجهز نیستند.

سیگنال دارای استاندارد طلایی برای پیام‌های خصوصی و ایمن است، اما همیشه از شما خواسته است که شماره تلفن خود را برای شروع صحبت با شخصی به اشتراک بگذارید، که می‌تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیاندازد، مگر اینکه اقدامات بیشتری انجام دهید. Signal اکنون نام‌های کاربری حقیقی را منتشر می‌کند که می‌توانند به‌جای شماره تلفن استفاده شوند.

سیگنال در ماه نوامبر آزمایش پشتیبانی از نام‌های کاربری را به‌صورت عمومی آغاز کرد و اکنون این قابلیت برای همه کاربران برنامه سیگنال ارائه شده است. شماره تلفن شما دیگر برای همه افرادی که با آنها چت می‌کنید به‌طور پیش فرض قابل مشاهده نیست و در عوض، از شما خواسته می‌شود یک نام کاربری منحصر به فرد ایجاد کنید. نام کاربری شما با نام نمایشی شما یکسان نیست و یک چیز دائمی(مثل شماره موبایل) نیست. در واقع باید گفت بیشتر شبیه یک نام مستعار است.

همچنین یک تنظیم جدید برای جلوگیری از یافتن افراد بر اساس شماره تلفن شما وجود دارد، بنابراین نمی‌توانند مکالمه جدیدی را شروع کنند مگر اینکه نام کاربری شما را بدانند. این ممکن است در مواردی مفید باشد که ارسال‌کنندگان هرزنامه می‌توانند شماره شما را حدس بزنند یا برای یافتن آن در جای دیگری تلاش کنند.

پیام رسان سیگنال

سیگنال در یک پست وبلاگ گفت: «همه اینها اختیاری است. در حالی که ما پیش‌فرض را برای پنهان کردن شماره تلفن شما از افرادی که آن را در مخاطبین تلفن خود ذخیره نمی‌کنند تغییر دادیم، می‌توانید این تنظیم را تغییر دهید. شما نیازی به ایجاد نام کاربری ندارید و کنترل کاملی دارید که آیا می‌خواهید افراد بتوانند شما را با شماره تلفن شما پیدا کنند یا خیر. هر انتخابی که برای شما و دوستان‌تان مفید باشد را می‌توانید با ارتباطات خود در سیگنال انتخاب و ارتباط برقرار کنید.»

مطالب مرتبط: دیگر برای ارسال پیام در واتس‌اپ، نیازی به ذخیره شماره نیست

نکته مهم این است که برای استفاده از سیگنال همچنان به یک شماره تلفن نیاز دارید، بنابراین هنوز نمی‌توانید (به‌راحتی) با دوستان یا اعضای خانواده که تلفن همراه ندارند از این سرویس استفاده کنید. اگر اعضای خانواده جوانی دارید که تلفن ندارند، افرادی که از سیم کارت‌های DATA (فقط اینترنت) استفاده می‌کنند یا هر دلیل دیگر، احتمالاً همچنان به iMessage، Skype، Discord و سایر خدمات پیام‌رسان محدود هستید. Discord به‌طور خاص یک گزینه عالی برای چت‌های گروهی خانواده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *