،

داده‌های ساعت هوشمند، انقلابی در درمان افسردگی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
عملکرد ساعت های هوشمند در درمان بیماری افسردگی

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که ساعت‌های هوشمند می‌توانند نقش مهمی در بهبود درمان افسردگی با ارائه بینش‌های ارزشمند در مورد علائم فراتر از عملکردهای سنتی ردیابی مراحل و خواب داشته باشند.

جاشوا کرتیس، استادیار روانشناسی کاربردی در دانشگاه نورث ایسترن در ایالات متحده، پتانسیل فناوری پوشیدنی را در پیشرفت پزشکی بسیار دقیق و برجسته می‌داند.

وی توضیح می‌دهد که با تجزیه و تحلیل داده‌های حسگر غیرفعال از ساعت‌های هوشمند، پزشکان می‌توانند بر اساس علائم منحصربه‌فرد بیماران، درمان را بهتر درک کنند و مناسب‌تر درمان کنند.
این مطالعه که در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد، داده‌های ناشناس بیماران بیمارستان عمومی ماساچوست (MGH) را که از مچ‌بند Empatica E3 (یک دستگاه چند سنسور بی‌سیم پوشیدنی برای بیوفیدبک کامپیوتری و جمع‌آوری داده‌ها در لحظه) استفاده می‌کردند، تجزیه و تحلیل کرد.

این دستگاه‌ها شاخص‌های فیزیولوژیکی مختلفی مانند الگوهای خواب، فعالیت بدنی، تغییرپذیری ضربان قلب و حرکت را ردیابی می‌کردند.
کرتیس خاطرنشان می‌کند که تغییرات در الگوهای خواب، سطح فعالیت بدنی و تعاملات اجتماعی همگی می‌توانند نشان‌دهنده افسردگی باشند.

ویدیو: چند دلیل برای داشتن ساعت هوشمند

ساعت‌های هوشمند و گوشی‌های هوشمند مجهز به حسگر می‌توانند به‌طور موثری این علائم را کنترل کنند و بینش‌های ارزشمندی را در مورد سلامت روانی بیماران به پزشکان ارائه دهند.

این مطالعه توضیح داد که با بررسی داده‌های استفاده از برنامه پیام‌رسانی متنی، پزشکان می‌توانند سطح اجتماعی شدن بیمار را ارزیابی کنند.

کرتیس تأکید می‌کند که این داده‌های حسگر غیرفعال قضاوت بالینی و گزارش‌های بیمار را تکمیل می‌کند و درک جامع‌تری از وضعیت فرد ارائه می‌دهد.

در عمل بالینی، این داده‌ها می‌تواند مکالمات مهمی را بین پزشکان و بیماران ایجاد کند. به‌عنوان مثال، اگر داده‌ها نشان دهنده فعالیت بدنی کم باشد، پزشکان می‌توانند علل بالقوه‌ای مانند خستگی یا بی‌انگیزگی (عدم لذت از زندگی) را با بیمار بررسی کنند.

در حالی که خود گزارش‌دهی بیمار بسیار مهم است، کورتیس محدودیت‌هایی مانند گزارش کم یا بیش از حد علائم را تأیید می‌کند.

داده‌های ساعت هوشمند منبع اطلاعات بیشتری را ارائه می‌دهد که مکمل روش‌های ارزیابی سنتی است و به استراتژی‌های شخصی‌سازی و مؤثرتر درمان افسردگی کمک می‌کند.

بیشتر بخوانید: هشدار درباره ساعت‌های هوشمندی که ادعا می‌کنند قند خون را بدون آسیب به پوست چک می‌کنند

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *