،

هشدار درباره ساعت‌های هوشمندی که ادعا می‌کنند قند خون را بدون آسیب به پوست چک می‌کنند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ساعت هوشمند اندازه گیری قند خون بدون زخم کرن پوست

سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) به مصرف‌کنندگان هشدار داده است که از دستگاه‌های “هوشمند” که برای اندازه گیری قند خون بدون سوراخ کردن پوست به بازار عرضه می‌شوند، استفاده نکنند.

مقامات فدرال هشدار داده‌اند که ساعت‌های هوشمند و «حلقه‌های هوشمند» به‌عنوان قابلیت اندازه‌گیری قند خون بدون نیاز به نیش انگشت به بازار عرضه می‌شوند، اما این دستگاه‌ها توسط سازمان غذا و دارو (FDA) مجاز نیستند و نباید از آنها استفاده شود.

افراد مبتلا به دیابت باید به‌دقت بررسی کنند که چگونه سطح گلوکز خون آنها در پاسخ به داروها، رژیم غذایی و ورزش در نوسان است. اندازه‌گیری‌های نادرست می‌تواند افراد را به مصرف دوز اشتباه انسولین یا سایر داروهای کاهنده قند خون سوق دهد که به‌طور بالقوه منجر به‌عواقب خطرناکی مانند تشنج و کما می‌شود.

مطالب مرتبط: ساعت هوشمند شیائومی واچ S3 رنگ بازار جهانی را دید

برخی از برنامه‌های ساعت هوشمند سطح قند خون را گزارش می‌کنند، اما این برنامه‌ها با دستگاه‌های مجاز FDA که پوست فرد را سوراخ می‌کنند، مانند مانیتورهای مداوم قند، مرتبط هستند. FDA در بیانیه‌‍ای که در 21 فوریه منتشر شد هشدار داد که مصرف‌کنندگان باید مراقب ساعت‌های هوشمندی باشند که به‌عنوان کنترل قند خون به تنهایی به بازار عرضه می‌شوند.

در این بیانیه آمده است: «سازمان غذا و دارو هیچ ساعت هوشمند یا حلقه هوشمندی را که برای اندازه‌گیری یا تخمین مقادیر گلوکز خون به‌تنهایی باشد، مجاز، پاکسازی یا تأیید نکرده است».

اخطار آژانس هیچ محصول خاصی را فهرست نکرده است، اما خاطرنشان می‌کند که چنین دستگاه‌هایی توسط ده‌ها شرکت ساخته می‌شوند و با نام‌های تجاری متعدد فروخته می‌شوند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *