،

پی‌اس 5 پرو چند برابر قدرتمندتر از پی‌اس 5: زمان عرضه و مشخصات

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مشخصات پلی استیشن 5 پرو

طبق گزارش‌ها، استودیوهای شخص اول سونی ماه‌ها در حال آزمایش دستگاه‌های پی اس 5 پرو هستند.

طبق گزارش‌ها، سونی در حال کار بر روی یک مدل پلی‌استیشن 5 پرو است که ممکن است دارای پردازنده گرافیکی بسیار قوی‌تری باشد که تا سه برابر سریع‌تر از مدل‌های موجود PS5 باشد. YouTuber Moore’s Law is Dead ادعا می‌کند که به یک سند نمای کلی فنی برای PS5 Pro با نام رمز Trinity دسترسی پیدا کرده است و اکنون تام هندرسون در Insider Gaming گزارش می‌دهد که مشخصات فاش شده دقیق هستند و کنسول در حال حاضر قرار است در تعطیلات 2024 منتشر شود.

اسکرین‌‍شات از سند فنی شامل ذکر 67 ترافلاپ از محاسبات ممیز شناور 16 بیتی است که در حدود 33.5 ترافلاپس محاسبات تک دقیق کار می‌کند. بر اساس گزارش‌ها، این امر باعث بهبود عملکرد 45 درصدی نسبت به PS5 می‌شود. PS5 موجود یک کنسول 10.28 ترافلوپ است، بنابراین سه برابر شدن آن افزایش قابل توجهی در عملکرد GPU به تنهایی خواهد بود. هندرسون گزارش می‌دهد که PS5 Pro ممکن است تا 3 برابر عملکرد ردیابی اشعه را نیز ارائه دهد (“x4 در برخی موارد”).

پی اس 5 پرو مشخصات

اسنادی که بر اساس گزارش‌ها در پورتال توسعه‌دهندگان سونی ارسال شده‌اند، همچنین به وضوح فوق‌العاده طیفی پلی‌استیشن (PSSR) اشاره می‌کنند. شایعه شده است که از یادگیری ماشین پلی‌استیشن برای ارتقاء تصویر استفاده می‌کند که شبیه به DLSS انویدیا یا FSR AMD است. این ممکن است شامل ارتقاء رزولوشن 8K در نسخه‌های آینده باشد و به بهبود عملکرد ردیابی پرتو در این سخت‌افزار شایعه شده PS5 Pro کمک کند.

در حالی که Moore’s Law is Dead همیشه معتبرترین منبع برای افشای کنسول‌ها نبوده است، گزارش هندرسون نشان می‌دهد که استودیوهای شخص اول سونی از سپتامبر در حال آزمایش دستگاه‌های PS5 Pro بوده‌اند و اشخاص دیگر در ژانویه به آن دسترسی پیدا می‌کنند. هندرسون قبلاً در سال گذشته گزارش داده بود که یک PS5 Pro با تاریخ انتشار نوامبر 2024 برنامه‌ریزی شده است. به‌نظر می‌رسد که سونی ممکن است به این هدف برسد تا به این بازه زمانی بلندپروازانه برسد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *