اخطار 50 میلیون دلاری کره جنوبی برای گوگل و اپل

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
نزاع گوگل و اپل با رگولاتورهای کره جنوبی

رگولاتور مخابرات کره جنوبی، کمیسیون ارتباطات کره (KCC)، گوگل و اپل را به سوء استفاده از موقعیت مسلط خود در بازار اپلیکیشن‌ها متهم کرده است. KCC به غول‌های فناوری درباره جریمه‌های احتمالی 50.5 میلیون دلاری هشدار داده است.
به گفته KCC، این دو شرکت توسعه دهندگان اپلیکیشن را مجبور به استفاده از روش‌های پرداخت خاص، ایجاد تاخیر در بررسی اپلیکیشن و ایجاد یک محیط ناعادلانه در بازار اپلیکیشن کرده‌اند. کمیسیون اقدامات اصلاحی لازم را به شرکت‌ها ابلاغ می‌کند و جریمه‌ها را تعیین می‌کند.

در سال 2021، کره جنوبی قانون تجارت مخابرات را اصلاح کرد تا اپراتورهای فروشگاه برنامه را از اجبار استفاده از سیستم‌های پرداخت خود توسط توسعه‌دهندگان نرم‌افزار منع کند.
کمیسیون ارتباطات کره (KCC) اعلام کرد که اعمال برخی روش‌های پرداخت توسط گوگل و اپل، و «مخول کردن تبعیض‌آمیز کارمزد از توسعه‌دهندگان برنامه‌های داخلی» از سوی اپل، احتمالاً هدف قانون برای ترویج رقابت منصفانه را تضعیف می‌کند.

اپل بیانیه‌ای را منتشر کرد که با نتایج ارائه شده توسط KCC در گزارش Examiner خود مغایر بود. آن‌ها معتقدند تغییرات اخیر آن‌‌ها در اپ‌استور با قانون تجارت مخابرات مطابقت دارد. اپل اعلام کرد که به تعامل با KCC برای به اشتراک گذاشتن نظرات خود ادامه خواهد داد، همانطور که همیشه در گذشته انجام داده است.
گوگل به رویترز گفت که آنچه امروز KCC به اشتراک گذاشته است یک “پیش اعلامیه” است و آن‌ها آن را به دقت بررسی کرده و پاسخ خود را ارسال خواهند کرد. هنگامی که تصمیم نهایی کتبی با آن‌ها در میان گذاشته می‌شود، آن‌ها آن را ارزیابی کرده و در مورد مسیر بعدی تصمیم‌گیری می‌کنند.
رگولاتورهای کره‌ای پس از شنیدن اظهارات هر دو شرکت، جریمه‌هایی تا سقف 68 میلیون وون (50.47 میلیون دلار) برای گوگل و اپل اعمال خواهند کرد.

تاریخچه تعارض‌های گوگل با رگولاتورهای کره جنوبی

در اوایل سال جاری، در ماه می، کمیسیون تجارت منصفانه کره جنوبی (KFTC) گوگل را به دلیل ممانعت از انتشار بازی‌های ویدیویی موبایل در One Store، یک همتای کره‌ای محلی Google Play Store، 32 میلیون دلار جریمه کرد.
ظاهراً گوگل از شرکت‌های بازی‌های ویدیویی کره‌ای خواسته است که بازی‌های جدید خود را از ژوئن ۲۰۱۶ تا آوریل ۲۰۱۸ به‌طور انحصاری در فروشگاه Play منتشر کنند، که بازی‌سازان محلی را از انتشار محتوای خود در One Store منع کرد.
در سال 2021، KFTC گوگل را به دلیل سوء استفاده از تسلط بر بازار در بازار سیستم عامل اندروید، 177 میلیون دلار جریمه کرد. گوگل ادعا می‌کند که به رشد و گسترش جهانی موفقیت آمیز توسعه دهندگان بازی موبایل کره‌ای که بازی های خود را در دهه گذشته در Play راه اندازی کرده‌اند، کمک کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری