با Cleaner One Pro سرعت آهسته مَک یا ویندوز PC خود را افزایش دهید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
بالا بردن سرعت کامپیوتر در ویندوز یا مک
بالا بردن سرعت کامپیوتر در ویندوز یا مک

فهرست مطالب

هیچ چیز خسته کننده‌تر از یک کامپیوتر کند نیست. در حالی که تعمیر و نگهداری منظم کامپیوتر بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید تا دستگاه خود را در بهترین حالت نگه دارید، وقتی این کار کافی نیست یا اگر نمی‌دانید چگونه تعمیر و نگهداری کامپیوتر را انجام دهید، چه می‌کنید؟

با نحوه تمیز کردن یک کامپیوتر کند برای ویندوز PC و Mac آشنا شوید، همچنین با برخی ابزارهای اضافی که می‌توانید از آنها برای اطمینان از اینکه کامپیوتر شما نسبت به ابتدا سرعتش را کاهش نداده است استفاده کنید.

یک کامپیوتر کند چگونه به‌نظر می‌رسد؟

کند شدن کامپیوتر می‌تواند به تدریج یا یکباره اتفاق بیفتد. شاید رایانه شما دچار مشکل با زمان راه‌اندازی، برنامه‌های کاربردی که پاسخ نمی‌دهند، سوسو زدن عجیب، یا خرابی و هنگ کردن باشد. دلایل زیادی از ایرادات مختلف وجود دارد که چرا ممکن است این اتفاق بیفتد. مشکلاتی مانند اجرای همزمان بسیاری از برنامه‌ها، خرابی اجزای داخلی، درایورهای قدیمی، ویروس‌ها و موارد دیگر…

تنها راه برای پیدا کردن مشکل دستگاه خاص شما این است که یک رویکرد عملی داشته باشید و به‌طور سیستماتیک این مسائل را بررسی کنید.

چگونه یک کامپیوتر کند (ویندوز و مک) را تمیز کنیم

روش‌های زیادی وجود دارد که برای افزایش سرعت رایانه شما ارزش استفاده از آنها را دارد. اینها مواردی هستند که می‌توانید هم در رایانه شخصی و هم در رایانه مک امتحان کنید.

حذف فایل‌های غیر ضروری

رایانه شما برای انجام تقریباً تمام عملکردهای مهم خود به فضای دیسک نیاز دارد، بنابراین فضای کم می‌تواند شروع به کند شدن کامپیوتر کند. با حذف فایل‌هایی که دیگر به آن‌ها نیاز ندارید یا استفاده نمی‌کنید، فضای بیشتری را در دستگاه خود ایجاد کنید، یا اگر مکررا به آنها دسترسی ندارید، آنها را به یک هارد دیسک خارجی منتقل کنید.

انجام این کار در ویندوز آسان است و با خیال راحت در macOS نیز قابل انجام است.

نرم افزارهایی را که استفاده نمی‌کنید را لغو نصب کنید(Uninstall)

Uninstall کردن در ویندوز یا مک


به‌طور مشابه، نرم افزار می‌تواند فضای زیادی را در رایانه شما اشغال کند. اگر از نرم‌افزار استفاده نمی‌کنید، پس این فضایی است که رایانه شما می‌تواند برای چیزهای مهم‌تر دیگر از آن استفاده کند.

می‌توانید برنامه‌ها را به صورت دستی حذف کنید، اما برنامه‌های خارجی مانند Cleaner One Pro می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید چه چیزی در رایانه شما فضای اشغال می‌کند.

برنامه‌های Startup خود را مدیریت کنید

بسیاری از برنامه‌های Startup وجود دارند که می‌توانید با خیال راحت آن‌ها را برای افزایش سرعت ویندوز غیرفعال کنید، همچنین می‌توانید به راحتی برنامه‌های Startup را در مک اضافه، حذف و به تأخیر بیاندازید.

این برنامه‌ها در حال اجرا می‌توانند سرعت رایانه شما را کاهش دهند، بنابراین غیرفعال کردن آنها راه خوبی برای کاهش سرعت بیشتر از دستگاه شما است.

ویروس‌ها را حذف کنید

ویروس‌ها به‌دلایل مختلفی مضر هستند، از همه مهمتر اینکه می‌توانند سرعت کامپیوتر شما را کاهش دهند. عاری از ویروس شدن کامپیوتر شما می‌تواند فرآیندی ساده‌تر از آنچه انتظار دارید باشد، و سرعت کامپیوتر شما را به طرز چشم‌گیری افزایش دهد.

سیستم عامل خود را به‌روز نگه دارید

یک سیستم عامل به‌روز ،تضمین می‌کند که دستگاه شما بدون مشکل و تا حد امکان محافظت می‌شود. به‌روز رسانی ویندوز آسان است و به‌روز رسانی مک به همان اندازه ساده است.

نکات و ترفندهای اضافی

نکات و ترفندهایی برای تمیز نگه داشتن سیستم عامل ویندوز و مک


از طرف دیگر، می‌توانید به یک برنامه شخص ثالث اعتماد کنید تا به‌طور کارآمد تعمیر و نگهداری رایانه خود را برای شما مدیریت کند. Cleaner One Pro یکی از این برنامه‌ها و یک شرط عالی برای هر کسی است که می‌خواهد کامپیوتر خود را همیشه در بهترین حالت نگه دارد.

Cleaner One Pro به‌راحتی اقدامات تعمیر و نگهداری مهمی مانند آزاد کردن فضای دیسک، جلوگیری از راه‌اندازی برنامه‌های غیر ضروری هنگام راه‌اندازی، بهینه‌سازی استفاده از حافظه و موارد دیگر را انجام می‌دهد. این یک ابزار عالی برای سرعت بخشیدن به عملکرد رایانه شما و یک گزینه عالی برای حفظ عملکرد روان رایانه شما است.

دیگر هرگز نگران یک کامپیوتر کند نباشید

در حالی‌که این مشکل ممکن است خسته کننده باشد، گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید برای حل مشکلات کندی کامپیوتر خود از آنها استفاده کنید. هر یک از موارد بالا می‌تواند به شما کمک کند، و اگر آنها هم کار نکردند، چیزهای بیشتری برای امتحان کردن وجود دارد.

نظرات ارزشمند شما

1 دیدگاه

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *