،

هالیوود و هوش مصنوعی: پایان اعتصاب نویسندگان با وعده محافظت استدیوها در برابر هوش مصنوعی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
هالیوود بر ضد هوش مصنوعی

انجمن نویسندگان در حال پایان دادن به اعتصاب 148 روزه خود است که تولید چندین برنامه تلویزیونی و فیلم را متوقف کرده بود. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که اتحادیه در اوایل این هفته با اتحاد تولیدکنندگان تصاویر متحرک و تلویزیون به توافقی آزمایشی دست یافت که قول محافظت در برابر هوش مصنوعی و پرداخت عادلانه‌تر را از جمله قطعنامه‌های دیگر داد.
این قرارداد سه ساله پس از پنج روز مذاکره بین اتحادیه نویسندگان و استودیوها در هفته گذشته حاصل شد. رهبری اتحادیه این توافقنامه را ستایش کرده و بیان کرده است که «این توافقنامه با دستاوردها و حمایت‌های معنادار برای نویسندگان در هر بخش از اعضا» همراه است.

توافقنامه جدید «بهره‌برداری از مطالب نویسندگان برای آموزش هوش مصنوعی» را ممنوع می‌کند. تحت شرایط جدید، هوش مصنوعی مولد نمی‌تواند برای نوشتن یا بازنویسی مطالب ادبی استفاده شود و هر چیزی که تولید می‌کند نمی‌تواند منبع در نظر گرفته شود.
نویسندگان تنها در صورت رضایت شرکت یا استودیو می‌توانند از هوش مصنوعی استفاده کنند، اما استودیوها نمی‌توانند نویسندگان را مجبور به استفاده از نرم‌افزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT کنند. استودیوها باید قبل از تحویل دادن آن به نویسنده، فاش کنند که آیا بخشی از مطالب توسط هوش مصنوعی تولید شده است یا خیر.

تاثیر هوش مصنوعی بر دستمزدها

به‌غیر از محافظت در برابر هوش مصنوعی، به نویسندگان وعده داده می‌شود که دستمزد و شرایط کاری بهتری داشته باشند. آن‌ها اکنون دستمزد بالاتری خواهند داشت، سهم بیشتری در حقوق بازنشستگی و سلامتی خود خواهند داشت، و پرداخت‌ها و باقیمانده‌های پروژه‌های پخش را افزایش می‌دهند. باقیمانده‌های پخش جریانی خارجی بر اساس تعداد مشترکین خدمات موجود در سراسر جهان خواهد بود، در حالی که باقیمانده‌های برخی از پروژه‌های داخلی براساس ساعات پخش جریانی مشترکین در ایالات متحده خواهد بود.
در حالی که اعتصاب نویسندگان به پایان می‌رسد، انجمن بازیگران سینما؛ فدراسیون هنرمندان تلویزیون و رادیو آمریکا (SAG-AFTRA) همچنان در اعتصاب است.
روز دوشنبه، اعضای SAG-AFTRA به مجوز اعتصاب علیه صنعت بازی‌های ویدیویی نیز رأی مثبت دادند.
SAG-AFTRA به نمایندگی از بازیگران بدلکاری، بازیگران موشن کپچر و صداپیشگان در بازی‌های ویدیویی مذاکره کرده است. این اتحادیه همچنین در مورد اینکه چگونه اجرای فناوری هوش مصنوعی می‌تواند به‌طور بالقوه کار خلاقانه اعضای خود را تضعیف کند، ابراز نگرانی کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *