،

پسورد ساده عامل افشای اسناد محرمانه فیلیپین

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
پسورد ساده عامل افشای اسناد محرمانه فیلیپین

یک هکر نوزده ساله فیلیپینی توانسته است با وراد کردن رمز ساده «Admin 123» به وب سایت دولت نفوذ و اقدامات امنیت سایبری مقامات را فاش کند.
این هکر که با نام مستعار «Diablo X Phantom» فعالیت می‌کند، مدعی است که برای دولت فیلیپین کار می‌کند و اشتباهات موجود در سیستم امنیت سایبری دولت را ردیابی می‌کند.
او همچنین اعلام کرد که یک فعال هکری است و از این‌که چنین چالش‌هایی از مدت‌ها قبل وجود داشته و به طور واضح به آن‌ها اشاره شده، اما دولت هیچ کاری برای برطرف کردن آن‌ها انجام نداده، بسیار عصبانی است.

در این نشتی اطلاعات، نه تنها اطلاعات شخصی میلیون‌ها شهروند فیلیپینی بلکه برخی از اسرار بسیار محرمانه کشور نیز فاش شده‌است. اسرار فاش‌شده شامل ۵۰۰ گیگابایت اسناد آژانس هماهنگی اطلاعات ملی فیلیپین (National Intelligence Coordinating Agency) است که به نیروی هوایی این کشور مرتبط بوده‌است.
او در یک چت زنده در شبکه اجتماعی اعلام کرد که وارد وب سایت‌های ۵ سازمان دولتی شده و انبوهی از داده‌ها را دانلود کرده تا شکاف‌های امنیتی را نشان دهد. او همچنین مدعی شد یکی از آژانس‌های دولتی از پسورد ساده «Admin 123» استفاده کرده‌است!

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *