ردیابی اضطراب بیماران توسط جوراب هوشمند

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
ردیابی اضطراب بیماران توسط جوراب هوشمند

«جاکویی آرنولد» یکی از مدیران شرکت میلیباتیکس از ابداع جوراب‌هایی مجهز به هوش مصنوعی به نام «اسمارت‌ ساکس» خبر داد که می‌تواند اضطراب را ردیابی کند.
وی همچنین اعلام کرد که اسمارت ساکس مناسب‌ترین نوع فناوری پوشیدنی هوشمند است چرا که قابلیت تحمل بالایی دارد و درباره آن تابوهای کمتری در مقایسه با مچ‌بند یا دیگر دستگاه‌های هوشمند پوشیدنی وجود دارد.
جوراب‌های مذکور پزشکی هستند و می‌توانند اضطراب را در افراد مبتلا به اوتیسم و فراموشی ردیابی کنند. «اسمارت ساکس» به خصوص برای استفاده در خانه سالمندان یا خانه خود فرد ابداع شده که افراد به طور ۲۴ ساعته مراقبت نمی‌شوند.
این جوراب‌ها مجهز به حسگرهایی خاص و به یک اپ روی دستگاه موبایل متصل هستند. این حسگرها اطلاعات فیزیولوژیکی را از مچ پای کاربر جمع‌آوری و به اپ ارسال می‌کنند. چنین داده‌هایی به پلتفرم ابر منتقل می‌شود و در آنجا الگوریتم‌های ماشین یادگیری اطلاعات را پردازش می‌کنند.

در مرحله بعد الگوریتم‌های پیچیده که حق امتیاز آن‌ها هنوز ثبت نشده، احتمال آن‌که کاربر جوراب دچار اضطراب باشد را بررسی می‌کنند. هنگامی‌که نرم افزار هوش مصنوعی هرگونه ناهنجاری را رصد کند، از طریق اپ هشدار می‌فرستد. سپس تیم مراقبتی می‌توانند دخالت کنند و گام‌های لازم را اتخاذ کنند.
اکنون اسمارت ساکس در یک خانه سالمندان در جنوب غرب انگلیس آزمایش می‌شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین‌های فناوری