Nvidia و AMD ممکن است «خبر بدی» برای اینتل داشته باشند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
انویدیا و AMD در پی تولید گوشی هوشمند

انویدیا، شرکتی که اساساً بر بازار چیپ‌های GPU و هوش مصنوعی تسلط دارد، ممکن است وارد فضای جدیدی شود: رایانه‌های شخصی! گزارشی حاکی از آن است که این شرکت بی سر و صدا شروع به طراحی CPUهایی کرده است که سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را اجرا می‌کنند.
خبرگزاری رویترز به نقل از دو نفر از آشنایان به این موضوع گزارش داد که این پردازنده‌ها بر اساس فناوری شرکت Arm ساخته خواهند شد. این گزارش همچنین ادعا کرد که AMD همچنین در حال برنامه‌ریزی برای ساخت تراشه برای رایانه های شخصی با فناوری Arm است.

طبق گزارش‌ها، مایکروسافت، شرکت‌های تراشه‌ای را تحت فشار قرار می‌دهد تا پردازنده‌های مبتنی بر Arm برای رایانه‌های شخصی ویندوزی بسازند و اینتل از نظر پردازنده‌های رایانه‌های شخصی ویندوزی رهبر بازار بوده است.
در همین حال، اپل همچنین سری پردازنده‌های M مبتنی بر Arm را منتشر کرد و طبق داده‌های اولیه سه‌ماهه سوم از شرکت تحقیقاتی IDC، سازنده آیفون سهم بازار خود را در سه سال پس از عرضه تراشه‌های مبتنی بر Arm برای رایانه‌های مک، تقریباً دو برابر کرده است.

عرضه رایانه‌های شخصی با تراشه‌های Nvidia و AMD در سال 2025

یکی از افراد آشنا با این موضوع ادعا کرد که انویدیا و AMD ممکن است تراشه‌های رایانه شخصی را در سال 2025 بفروشند.
گزارش شده است که کوالکام قصد دارد در رویدادی که گفته می‌شود مدیران مایکروسافت از جمله معاون ویندوز و دستگاه‌ها پاوان داولوری در آن حضور خواهند داشت، جزئیات تراشه‌ای را که تیمی از مهندسان سابق اپل طراحی کرده‌اند، فاش کند.

اپل خط مشی را تعیین کرد

تراشه‌های سفارشی سری M اپل منجر به عمر باتری بهتر و افزایش عملکرد برای رایانه های مک شده است. یکی از منابع ادعا کرد که مدیران مایکروسافت مشاهده کرده‌اند که تراشه‌های مبتنی بر Arm اپل چقدر کارآمد هستند و آن‌ها مایل به دستیابی به عملکرد مشابه هستند.
مایکروسافت همچنین سازندگان تراشه را تحت فشار قرار داده است تا ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی را در پردازنده‌هایی که طراحی می‌کنند بسازند. این شرکت قبلاً Copilot مبتنی بر هوش مصنوعی را در محصولات خود راه‌اندازی کرده است و برای اجرای این تجربیات به قدرت زیادی نیاز دارد؛ این فرصت را برای Nvidia و AMD فراهم می‌کند تا تجربه تراشه‌های هوش مصنوعی خود را در تراشه‌های رایانه‌های شخصی بیاورند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *