،

اظهار نظر مدیر عامل مایکروسافت در مورد تاثیر اولیه هوش مصنوعی بر شرکت‌ها

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
مدیر مایکروسافت - لاگ مدیا

مایکروسافت یک آزمون و خطای نسبتاً طولانی مدت روی هوش مصنوعی انجام داده است و در حالی که هنوز روزهای اولیه خود را سپری می‌کند، ساتیا نادلا مدیر عامل شرکت اظهار کرد که این فناوری پیشرفت قابل توجهی دارد. در اظهار نظری خطاب به سرمایه‌گذاران، نادلا رابطه با OpenAI و نحوه عملکرد آن را تشریح کرد. OpenAI دو بخش دارد، خود مدل‌ها با مشارکت‌ما و موجودیت OpenAI. نادلا به سرمایه‌گذاران گفت که این نوعی هزینه‌ی بسیار درآمد محور است، «یعنی ما هزینه استنباط درآمد و تقاضا را رصد خواهیم کرد و شما در حال حاضر شاهد اجرای هر دوی آن‌ها هستید.»

یک سه ماهه مهم برای مایکروسافت

این یک فصل نسبتاً قابل توجه برای مایکروسافت بود زیرا این دوره زمانی بود که تأثیر اولیه یکپارچه‌سازی هوش مصنوعی را می‌توان مشاهده کرد. به عنوان مثال، در این سه ماهه، مایکروسافت Windows Copilot را معرفی کرد. نادلا گفت که این شرکت «هیجان‌زده است که آن را در ماه‌های آینده به دست افراد بیشتری خواهد رساند».

مایکروسافت یکی از شرکت‌هایی است که راه‌حل‌های هوش مصنوعی را نه تنها برای کاربران روزمره، بلکه برای سازمان‌ها نیز ارائه می‌کند. در این حوزه است که مایکروسافت در واقع آمار قابل توجهی را نشان داده است.
نادلا در مورد اینکه چگونه بیش از 1 میلیون سازمان اکنون روی «راه‌حل‌های جامع مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال خود در پلتفرم‌های ابری و نتیجه‌گیری از آن» حساب باز می‌کنند، که 26 درصد سال به سال افزایش خواهد یافت.
او همچنین گفت که بیش از 60 درصد از جمله شرکت‌های پیشرو مانند ABN AMRO، Dow و Heineken، «از چهار یا بیشتر از محصولات امنیتی ما استفاده می‌کنند که سالانه 33 درصد افزایش یافته است، که نشان‌دهنده تمایز ویژه ما است».
حدود چهار ماه پیش، مایکروسافت 365 Copilot را نیز برای مشتریان سازمانی معرفی کرد. نادلا گفت: «ما اکنون Microsoft 365 Copilot را برای 600 مشتری پولی از طریق برنامه دسترسی زودهنگام خود عرضه می‌کنیم و بازخورد سازمان‌هایی مانند Emirates NBD، جنرال موتورز، Goodyear و Lumen نشان می‌دهد که این یک تغییر عالی برای بهره‌وری کارکنان است.
ما در هیچ‌یک از این موارد دیگر یک تجارت کوچک نیستیم. حضور ما بسیار قابل توجه است ما در مقیاس بزرگی حضور داریم و بنابراین، بابت این موفقیت بنوعی جشن می‌گیریم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *