،

این 90 برنامه از Play‌Store آلوده به بدافزار هستند، مراقب باشید

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
کشف بدافزار در پلی استور گوگل

یک شرکت متخصص کشف کرده است که 90 برنامه موجود در Play‌Store حاوی بدافزار هستند، از جمله این 2 مورد به‌خصوص خطرناک که باید مراقب باشید.

هنگامی که از طریق فروشگاه گوگل‌پلی به‌دنبال برنامه‌ای می‌گردیم، ناخودآگاه به Google اعتماد می‌کنیم که فقط برنامه‌های قانونی و ایمن را نمایش دهد. از این گذشته، این شرکت فرآیندهای تأیید متعددی را برای اطمینان از قابلیت اطمینان آنچه در پلتفرم خود ارائه می‌دهد، اجرا می‌کند. هرچند در اقدامات شدیدی که جدیداً انجام شده است، برای جلوگیری از گسترش بدافزار از طریق یک برنامه در فروشگاه Android تردیدی وجود ندارد.

حدود صد اپلیکیشن پلی‌استور روی گوشی‌های کاربران بدافزار نصب می‌کنند

از میلیون‌ها موردی که پلتفرم Play‌Store وجود دارد، این عدد ممکن است زیاد به‌نظر نرسد، با این تفاوت که در مجموع 5.5 میلیون بار دانلود شده‌اند. این شرکت نام همه برنامه‌های مربوطه را فاش نکرده است. اما در نهایت راضی شد تا دو مورد حاوی بدافزار Anatsa را ارائه دهد، برنامه مخربی که در سال گذشته شایع بود و در اوایل سال 2024 دوباره در اندروید ظاهر شد. این بدافزار می‌تواند اطلاعات بانکی شما را بدزدد.

کاری که باید مشترکان پلی استور انجام دهند

بنابراین ما می‌دانیم که قطعاً نباید برنامه‌های PDF Reader & File Manager و همچنین QR Reader & File Manager را دانلود کنید. به‌عنوان یادآوری، اکثریت قریب به اتفاق گوشی‌های هوشمند اندرویدی فعلی به صورت بومی PDF و کدهای QR را می‌خوانند. در مورد قربانیان، Zscaler ThreatLabz اشاره می‌کند که آنها در حال حاضر در ایالات متحده، بریتانیا، آلمان، اسپانیا، فنلاند، کره جنوبی و سنگاپور قرار دارند.

فراموش نکنید که هنگام دانلود یک برنامه از Play Store، بازتاب‌های مهم را برسی کنید: به نظرات نگاه کنید و نام ناشر را با آنچه قبلاً منتشر کرده است بررسی کنید. اگر کوچکترین شکی دارید، به دانلود ادامه ندهید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *