،

پورت USB-C در سری آیفون 15 می‌تواند هم اپل واچ و هم ایرپاد را شارژ کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پورت USB-C در سری آیفون 15

اپل بالاخره آخرین سری آیفون 15 خود را در رویداد Wanderlust خود در کالیفرنیا به نمایش گذاشت. این شرکت آیفون 15، آیفون 15 پلاس، آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس را در این رویداد معرفی کرده است. با عرضه جدیدترین سری آیفون 15، اپل سرانجام پورت لایتنینگ را برای USB Type C کنار گذاشت.
همه مدل های آیفون 15 اکنون به‌جای درگاه لایتنینگ از یک پورت USB Type C استفاده می‌کنند. با تعبیه پورت USB Type C، این شرکت قابلیت شارژ معکوس را نیز به گوشی‌های هوشمند ارائه کرده است. اکنون کاربران سری آیفون 15 می‌توانند AirPods و Apple Watch خود را مستقیماً از گوشی هوشمند خود شارژ کنند.

به‌منظور استفاده از قابلیت شارژ معکوس، کاربران به کابل مناسبی مانند کابل USB-C به USB-C برای کیس شارژ جدید AirPods Pro 2 USB-C یا جعبه شارژ اپل واچ USB-C نیاز دارند. همراه با قابلیت شارژ معکوس، گنجاندن USB Type C امکانات بیشتری را ارائه می‌دهد، مانند گزینه استفاده از یک کابل شارژ برای Mac، iPad، iPhone و سایر لوازم جانبی USB-C. از سوی دیگر، درگاه‌های USB نوع C موجود در مدل‌های پرو، سرعت انتقال USB 3 را تا 10 گیگابیت بر ثانیه سریع‌تر ارائه می‌کنند، البته تا زمانی که از کابل مناسب استفاده کنید.

پورت USB-C آیفون 15 همچنان محدود به‌سرعت لایتنینگ است

آیفون 15 و آیفون 15 پلاس کاملاً جدید اکنون از پورت USB-C بهره می‌برند، اما انتقال داده از طریق کابل به‌سرعت USB 2.0 محدود می‌شود و حداکثر سرعت آن به 480 مگابیت در ثانیه می‌رسد که با پورت لایتنینگ مدل‌های قبلی آیفون مطابقت دارد. اپل به‌طور رسمی این مشخصات را در مشخصات فنی ذکر شده در وب سایت خود تأیید کرده است. در مقابل، iPhone 15 Pro و iPhone 15 Pro Max دارای پورت USB-C هستند، اما این دستگاه‌ها از سرعت انتقال داده USB 3 تا 10 گیگابیت بر ثانیه از طریق کابل پشتیبانی می‌کنند. اپل اشاره کرده است که این آداپتور شامل یک کابل بافته شده برای دوام بیشتر است و با آیپدهای USB-C سازگار است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *