مدیر عامل Web Summit پس از اظهارنظر درباره جنگ اسرائیل و فلسطین استعفا داد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پدی کازگریو مدیرعامل وب سامیت

مدیرعامل وب سامیت، یکی از بزرگترین رویدادهای سالانه بخش فناوری، پس از عذرخواهی به دلیل اظهار نظر در مورد جنگ اسرائیل و فلسطین، استعفا داد. اظهارات او باعث شد که چندین غول بزرگ فناوری از جمله گوگل، اینتل و شرکت مادر فیسبوک متا برنامه‌های خود را از شرکت در کنفرانس کنار بگذارند.
پدی کازگریو، مدیر اجرایی و بنیانگذار Web Summit در آخر هفته استعفا داد.

Cosgrave در بیانیه‌ای گفت: “متاسفانه، نظرات شخصی من باعث حواس‌پرتی از رویداد و تیم‌ ما، حامیان مالی ما، استارتاپ‌های ما و افرادی که در آن شرکت می‌کنند، شده است.”
وی افزود: «من مجدداً برای هر صدمه‌ای که ایجاد کرده‌ام، صمیمانه عذرخواهی می‌کنم.

معرفی مدیرعامل جدید به زودی

به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی این شرکت گفت، وب سامیت در اسرع وقت یک مدیرعامل جدید را منصوب خواهد کرد. بیانیه برگزارکنندگان رویداد تأیید کرد که اجلاس وب 2023 در لیسبون طبق برنامه ریزی انجام می شود – از 13 نوامبر تا 16 نوامبر. این رویداد قرار است میزبان حدود 2,300 استارتاپ و بیش از 70,000 نفر باشد.

موضوع عذرخواهی کازگریو چه بود

این کارآفرین ایرلندی، که یکی از بنیانگذاران Web Summit نیز می‌باشد، اخیراً در X نوشت که «از لفاظی‌ها و اقدامات بسیاری از رهبران و دولت‌های غربی شوکه شده است».
کاسگریو در 13 اکتبر – حدود پنج روز پس از جنگ اسرائیل نوشت: «جنایات جنگی جنایات جنگی هستند، حتی زمانی که توسط متحدان ارتکاب می‌یابند، و باید به خاطر آنچه هستند خوانده شوند».
نظرات او انتقاداتی را برانگیخت و کازگریو را واداشت تا عذرخواهی کند.
او گفت “من درک می کنم که آنچه من گفتم، زمان صحبتم، و نحوه ارائه آن باعث آزردگی عمیق بسیاری شده است. از هر کسی که از سخنان من آسیب دیده است، عمیقا عذرخواهی می‌کنم. آنچه در این زمان لازم است شفقت است و من آن را منتقل نکردم”
کاسگریو گفت که او “بی قید و شرط” حملات “شیطانی، نفرت انگیز و هیولایی” بین دو کشور را محکوم می کند و “بی ابهام” از “حق وجود و دفاع از کودکان و زنان” حمایت می‌کند.

گوگل و متا مشارکت را کنار می‌گذارند

متا و گوگل و سایر شرکت‌های فناوری از جمله اینتل، زیمنس، تحریم را اعمال کردند. هفته گذشته، سخنگوی متا گفت که این شرکت در رویداد امسال شرکت نخواهد کرد.
گوگل نیز تصمیم گرفت در این اجلاس شرکت نکند. سخنگوی گوگل گفت: «ما دیگر در Web Summit حضور نخواهیم داشت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *