،

فروشگاه اپلیکیشن جدید PhonePe چیست و چرا دلیلی برای «نگرانی» گوگل شده است؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
phonepes new app store

مدتی است که انحصار Google بر برنامه‌ها (حداقل در گوشی‌های اندرویدی) با Play Store مورد توجه قرار گرفته است. چندین برنامه و توسعه‌دهنده مطرح درباره آن سؤالاتی را مطرح کرده‌اند. اکنون، PhonePe یک گام فراتر رفته و یک فروشگاه برنامه جدید راه اندازی کرده است تا برتری گوگل را به چالش بکشد. در اینجا تمام جزئیات وجود دارد:

اپ‌استور PhonePe چیست؟

هفته گذشته، PhonePe از راه‌اندازی پلتفرم توسعه‌دهندگان اپ‌استور Indus خبر داد. PhonePe از همه توسعه دهندگان اندروید می‌خواهد که برنامه‌های خود را با استفاده از Indus Appstore ثبت و آپلود کنند. طبق گفته PhonePe، این برنامه‌ها در فروشگاه «Indus «Made-in-India» که به‌‌زودی راه‌اندازی می‌شود، فهرست می‌شوند و به ۱۲ زبان شروع به کار خواهند کرد.

چرا PhonePe یک فروشگاه برنامه راه‌اندازی کرده است؟

گوگل در حال حاضر توسط 15 تا 30 درصد از توسعه‌دهندگان برای خریدهای درون برنامه‌ای دریافت می‌کند. این موضوع باعث اختلاف بین گوگل و توسعه‌دهندگان اپلیکیشن شده است. حتی کمیسیون رقابت نیز در آن دخیل بوده است. PhonePe می‌خواهد از آن اجتناب کند و به توسعه‌دهندگان جایگزینی بدهد که تاکنون وجود نداشته است. ایده PhonePe کمک به توسعه‌دهندگانی است که طبق گزارش‌ها باید کمیسیون بپردازند. گزارشی از TechCrunch همچنین نشان می‌دهد که توسعه‌دهندگان کمی از ساعات کاری Google – مناطق زمانی ایالات متحده – ناراضی بوده‌اند و این منجر به تاخیر در انجام کارها می‌شود.

آیا PhonePe توسعه دهندگان را شارژ می‌کند؟

هنوز نه. به گفته این شرکت، فهرست‌های برنامه‌ها در پلتفرم توسعه‌دهنده اپ استور Indus برای سال اول رایگان خواهد بود، پس از آن هزینه سالانه اسمی اعمال خواهد شد. Indus Appstore هیچ هزینه یا کمیسیونی برای پرداخت های درون برنامه‌ای از توسعه‌دهندگان دریافت نمی‌کند. توسعه‌دهندگان آزاد خواهند بود که هر دروازه پرداختی را که انتخاب می‌کنند در برنامه‌های خود ادغام کنند. بنابراین این یک تفاوت بزرگ با فروشگاه Play است. آکاش دونگر، CPO و یکی از بنیانگذاران ایندوس اپ استور، گفت: «با وجود این که بازار مصرفی بزرگی دارند، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن همیشه مجبور بوده‌اند تنها با یک فروشگاه اپلیکیشن(گوگل پلی استور)برای توزیع برنامه‌های خود کار کنند. او امیدوار است که Indus Appstore که به توسعه‌دهندگان برنامه جایگزین معتبری بجای فروشگاه Google Play ارائه دهد، جایگزینی که محلی‌تر باشد و اکتشاف برنامه و تعامل بهتری با مصرف کننده ارائه دهد.

آیا گوگل باید نگران باشد؟

تا به حال، توسعه دهندگان برنامه هیچ جایگزینی جز فهرست کردن برنامه‌های خود در فروشگاه Play نداشتند. توسعه دهندگان نیز چاره‌ای جز پرداخت پورسانت به گوگل برای خریدهای درون برنامه ای نداشتند. گوگل در طول سال‌ها این کمیسیون را برای دسته‌های خاصی از توسعه‌دهندگان کاهش داده است. هنوز کمی زود است که بگوییم توسعه‌دهندگان اپلیکیشن چگونه به یک پلتفرم جدید می‌روند و گوگل همچنان بر روند کار تسلط خواهد داشت. اما مطمئناً با حرکتی که PhonePe جای تفکر و تامل را در این‌باره باقی می‌گذارد.

فون‌پی چگونه به توسعه‌دهندگان کمک خواهد کرد؟

توسعه‌دهندگان یک پلتفرم جایگزین برای دسترسی به کاربران اندروید دریافت می‌کنند. Indus Appstore ویژگی‌های جدیدی را ارائه می‌کند، که Google در حال حاضر این کار را نمی‌کند. برای استارت‌آپ‌ها و راه‌اندازی برنامه‌های جدید، Indus Appstore یک مقصد اختصاصی به‌نام «Launch Pad» خواهد داشت تا این برنامه‌های جدید را با دید بهتر و همچنین بهینه‌سازی جستجو ارائه دهد. همچنین چندین ابزار و ویژگی‌های توسعه‌دهنده را ارائه می‌کند که چالش‌های پیش روی اکثر توسعه‌دهندگان اندروید، از جمله تیم پشتیبانی شبانه‌روزی مشتری مستقر در هند را ارائه می‌کند، گزینه‌ای برای فهرست کردن برنامه‌شان به ۱۲ زبان علاوه بر انگلیسی.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *