،

پس از اخراج از ChatGPT چه اتفاقی برای سم آلتمن خواهد افتاد؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آینده شغلی آلتمن سم آلتمن مدیر اسبق ChatGPT چه خواهد شد

هیئت مدیره OpenAI دیروز سم آلتمن را اخراج کرد و گفت که اعتماد به توانایی مدیر فنی برای رهبری شرکت در پشت ربات چت معروف ChatGPT را از دست داده است. در کمتر از 24 ساعت پس از اخراج، بحث هایی در مورد گام بعدی آلتمن مطرح شد. در حالی که برخی می‌گویند او قرار است بازگردد و برخی دیگر می‌گویند مدیر فنی ممکن است سرمایه‌گذاری جدیدی را آغاز کند.

امکان بازگشت دوباره او به کار؟

گزارشی توسط The Information با استناد به افراد آشنا با این بحث‌ها نشان می‌دهد که بنیانگذار OpenAI می‌تواند پس از اینکه برخی سرمایه‌گذاران بزرگ از هیئت مدیره خواسته‌اند تصمیم خود را تغییر دهد، بازگشتی داشته باشد. در صورت وقوع، در اعضای هیئت مدیره باید مجدداً جایگزینی انجام شود.

سرمایه گذاران تایگر گلوبال و سکویا کپیتال در تلاش هستند تا هیئت مدیره OpenAI را وادار به بازگرداندن آلتمن کنند. گفته می‌شود که مدیران مایکروسافت، بزرگترین حامیان OpenAI را تشویق می‌کند تا به آلتمن برای بازگشت به شرکت کمک کنند.

سرمایه‌گذاری جدید آلتمن

گزارش جداگانه ای توسط این نشریه ادعا می‌کند که آلتمن ممکن است در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی یک سرمایه گذاری جدید باشد و در مورد آن به سرمایه‌گذاران گفته است. به نقل از یکی از افراد آشنا به این موضوع، انتظار می‌رود گرگ براکمن، رئیس سابق OpenAI به آلتمن بپیوندد و این پروژه هنوز در حال توسعه است.
مدت کوتاهی پس از اخراج آلتمن توسط هیئت مدیره، براکمن – که از ریاست هیئت مدیره برکنار شد – استعفا داد. سه رهبر OpenAI از آن زمان استعفا داده‌اند و بسیاری از کسانی که استعفا داده‌اند می‌توانند در سرمایه‌‌گذاری جدید آلتمن به او بپیوندند.
در همین حال، سرمایه‌گذاران همچنین انتظار خروج انبوه استعدادها در این شرکت را دارند که اغلب به‌دلیل ایجاد فناوری هوش مصنوعی (AI) و جریان اصلی هوش مصنوعی مولد شناخته می‌شود. در این گزارش آمده است که افراد نزدیک به این شرکت انتظار دارند چندین خروجی دیگر را در روزهای آینده انجام دهند.
طبق گزارش‌ها، مایکروسافت مالک 49 درصد از شرکت است، در حالی که سایر سرمایه‌گذاران و کارمندان 49 درصد را در اختیار دارند که 2 درصد متعلق به شرکت غیرانتفاعی OpenAI است.

سرمایه‌گذاری بعدی آلتمن چه چیزی می‌تواند باشد

گزارش‌های قبلی حاکی از آن بود که آلتمن و جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، در حال بحث در مورد ساخت یک دستگاه سخت‌افزاری جدید هوش مصنوعی بوده‌اند و ماسایوشی سون، مدیرعامل سافت‌بانک (شرکت مخابرات ژاپنی، که در زمینه ارائه خدمات خطوط تلفن ثابت، شبکه تلفن همراه، خدمات اینترنت و پهن‌باند، بازاریابی و تجارت الکترونیک، همچنین در حوزه رسانه‌های جمعی فعالیت می‌‌کند) نیز در این گفتگو شرکت داشته است.
با این حال، آلتمن گمانه زنی‌ها را کاهش داد و گفت که او به مفهوم «iPhone of AI» علاقه‌مند است اما مطمئن نیست که چنین دستگاهی چگونه خواهد بود.
«من به این موضوع علاقه‌مند هستم، فکر می‌کنم امکان‌پذیر است. کار بزرگی برای انجام دادن وجود دارد، اما من هنوز نمی‌دانم دقیقاً آن کار چیست».

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *