، ،

فاجعه‌آمیز: اگر تمام یخ‌ها آب شوند، زمین به این شکل خواهد بود

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
شهرهایی که با گرمایش زمین به زیر آب خواهند رفت

گرمایش زمین یک واقعیت است و هر سال که می‌گذرد، وضعیت آن بدتر می‌شود.

به‌عنوان مثال، یک دکمه: آخرین داده‌های ناسا نشان می‌دهد که قطب جنوب به‌طور متوسط سالانه 150،000 میلیون تن یخ از دست می‌دهد، در حالی که گرینلند 270،000 میلیون تن در همان بازه زمانی از دست می‌دهد.

یعنی به احتمال زیاد زمین همچنان یخ از دست می‌دهد و به وضعیتی می‌رسد که چیزی باقی نمی‌ماند. اگر تمام یخ‌ها آب شوند، چه شکلی می‌‍شود؟

9 سال پیش در ویدئویی که توسط Business Insider منتشر شد نشان داده شد که این وضعیت چگونه می‌تواند باشد.

اول، خطوط ساحلی به‌طور کامل ناپدید می‌شوند. به‌عنوان مثال، استرالیا بخش بزرگی از زمین را در آن منطقه که بیش از 80 درصد از جمعیت در آن ساکن هستند، از دست خواهد داد. دوم، برخی از شهرهای جهان به‌دلیل افزایش سطح آب از روی نقشه حذف می‌شوند، مانند لندن، ونیز، میامی، بوئنوس آیرس یا قاهره.

شهر ونیز در خطر فرو رفتن زیر آب بر اثر گرمایش زمین

همچنین تغییراتی در آسیا رخ خواهد داد، زیرا شانگهای توسط دریای چین شرقی بلعیده می‌شود، در حالی که کوه‌های هل کامبوج به‌دلیل طغیان دلتای مکونگ به‌عنوان یک جزیره باقی می‌ماند.

آفریقا، به نوبه خود، زمین‌های کمتری را از دست خواهد داد، اما امواج گرمای غیرقابل تحملی را با خود به همراه خواهد داشت و بسیاری از این قاره را کاملا غیرقابل سکونت می‌کند.

از این نظر، ریکاردا وینکلمن، از موسسه تحقیقات تاثیرات آب و هوای پوتسدام، در اظهاراتی در Unilad Tech را شامل می‌شود، به وضوح بیان می‌کند: «این یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما نکته شگفت‌انگیز این است که اقدامات امروز ما چهره سیاره زمین را تغییر می‌دهد. همانطور که می‌دانیم و برای ده‌ها هزار سال این کار را ادامه خواهیم داد.»

ویدیو: پرتاب چتر به فضا برای جلوگیری از گرم شدن زمین

باید روشن شود که این یک چشم انداز فاجعه آمیز یا فرضی نیست، بلکه آینده ای است که در صورت تغییر نکردن برخی عادت‌ها می‌تواند اتفاق بیفتد. دانشمندان بارها هشدار داده‌اند که یخ‌های زمین ممکن است ناپدید شوند.

علاوه بر این، با وجود کربن کافی در جو، افزایش سطح دریا کمترین نگرانی را ایجاد خواهد کرد، زیرا دما به 26.6 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد، دو برابر دمای فعلی، که می‌تواند برای همه موجودات زنده روی زمین فاجعه باشد.

وینکلمن می‌گوید: «اگر می‌خواهیم از این اتفاق جلوگیری کنیم، باید زغال سنگ، گاز و نفت را در زیرِ زمین نگه‌داریم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *