،

حرکت نامطلوب واتس‌اپ، در رابط کاربری و واکنش‌های منفی به آن

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
استاتوس های واتس اپ واکنش منفی کاربران

همه چیز نشان می‌دهد که واتس‌اپ قرار است سه ماهه اول سال 2024 را با تغییری مهم در رابط کاربری خود به پایان برساند. آخرین نسخه بتای برنامه این موضوع را فاش کرده است و نشان می‌دهد که «استوری ها» یا Status واتس‌اپ در آینده نزدیک چه وضعیتی خواهند داشت. این یکی از کم استفاده ترین عملکردهای این سرویس است، اما این شرکت همچنان به حضور بیشتر و بیشتر آنها اهمیت می‌دهد. اگر از طرفداران این بخش نیستید، خبر بدی برای شما وجود دارد.

واتس‌اپ وضعیت‌ها را در ابعاد بزرگتر نشان خواهد داد

آخرین نسخه بتای واتس‌اپ فاش کرده است که این برنامه در حال آزمایش یک رابط کاربری جدید در تب Status است. اگر این به‌روزرسانی به‌عنوان رسمی تأیید شود، کاربران اکنون باید با برخی از وضعیت‌هایی که تقریباً نیمی از صفحه را اشغال می‌کنند و در فرمت غول‌پیکر نمایش داده می‌شوند، مقابله کنند.

شکل جدید استاتوس های واتس‌اپ

اسکرین شات‌های WABetaInfo نشان می‌دهد که چیدمان انتخاب شده توسط WhatsApp بسیار شبیه به آنچه در فیس‌بوک نشان داده شده است. این فرمت بزرگ به شما امکان می‌دهد قبل از باز کردن آن نگاهی به وضعیت بیندازید. به این ترتیب می‌توانید متوجه شوید که درباره چیست یا فکر می‌کنید جالب خواهد بود.

احتمالاً ایده واتس اپ ایجاد انگیزه در کاربران برای استفاده از این عملکرد است که سال‌ها برای اکثریت جالب نبوده است. وضعیت‌ها واتس‌اپ را به یک شبکه اجتماعی تبدیل می‌کنند در حالی که بیشتر کاربران می‌خواهند به استفاده از آن به‌عنوان یک برنامه پیام‌رسان ادامه دهند.

شکل جدید استاتوس واتس‌اپ

البته همه‌چیز در این طراحی مجدد بد نیست!

کاربرانی که از وضعیت‌ها استفاده نمی‌کنند یا آن‌ها را مشاهده نمی‌کنند، باید با افزایش سهمیه صفحه برای این عملکرد که مورد علاقه آنها نیست، مواجه شوند. البته، خبر خوبی برای کسانی که از حالت‌ها استفاده می‌کنند وجود دارد: اکنون می‌توانید قبل از باز کردن استوری منتشر شده، یک پیش‌نمایش داشته باشید و یک اسکرول جانبی داشته باشید که به احتمال زیاد با ترتیب زمانی وارد می‌شود.

با این طراحی، نما بیشتر بر روی محتوا تمرکز می‌کند تا نام شخص، بنابراین کاربر آنچه را که برای او جالب‌ترین به‌نظر می‌رسد را می‌بیند. بدون تکیه بر اینکه چه کسی آن را منتشر کرده است. این عملکرد در حال آزمایش است و هنوز نمایش داده نمی‌شود، بنابراین باید منتظر بروزرسانی بعدی برنامه باشیم.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *