، ،

رئیس واتس‌اپ به اتهامات ایلان ماسک پاسخ می‌دهد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پاسخ مدیر واتس اپ به اتهام سرقت اطلاعات کاربران ایلان ماسک

ویل کاتکارت، رئیس واتس‌اپ، در پرونده سرقت اطلاعات آینه را به سمت ایلان ماسک گرفت. اخیراً، ایلان ماسک در مورد پلتفرم پیام‌رسانی فوری متا، واتس‌اپ، توئیتی منتشر کرده بود که در آن اتهامات جدی علیه این برنامه مطرح شده بود. ایلان ماسک در پست X خود گفته بود که واتس‌اپ هر 24 ساعت، اطلاعات کاربران خود را به منبعی نا معلوم منتقل می‌کند. رئیس واتس‌اپ این ادعاهای ماسک را رد کرد و در مورد قابلیت رمزگذاری end-to-end encryption این اپلیکیشن به مردم توضیح داد.

ویل کاتکارت به پست ایلان ماسک پاسخ داد و گفت که بسیاری از مردم این را بارها گفته‌اند، اما تکرار یک چیز برای چندین‌بار درست نیست. تکرار آن فایده‌ای ندارد. واتس‌اپ امنیت کاربران خود را جدی می‌گیرد، بنابراین پیام‌های خصوصی آنها رمزگذاری شده است.

اخبار مرتبط: اظهارات کوبنده ایلان ماسک درباره سرقت اطلاعات کاربران توسط واتس‌اپ

ویل کاتکارت در پست خود توضیح داد که اگر کاربران بخواهند از چت‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنند، می‌توانند این کار را با استفاده از ارائه دهنده خدمات ابری خود با استفاده از رمزگذاری سرتاسر انجام دهند. پس از این، ویل پیوندی به پرسش‌های متداول واتس‌اپ به اشتراک گذاشت که مراحل نحوه پشتیبان‌گیری با رمزگذاری سرتاسر را توضیح می‌دهد.

نحوه گرفتن پشتیبانی رمزگذاری شده End-to-End

  • برای این کار، کاربران ابتدا باید اپلیکیشن واتس اپ را روی گوشی خود باز کنند.
  • پس از این به تنظیمات بروید و به گزینه Chats بروید و روی Chat Backup ضربه بزنید.
  • در اینجا گزینه end-to-end encrypted backup را انتخاب کرده و آن را روشن کنید.
  • برای روشن کردن آن، از شما خواسته می‌شود یک رمز عبور تنظیم کنید یا یک کلید رمزگذاری شده 64 رقمی ایجاد کنید.
  • کاربران می‌توانند رمز یا کلید را بنا به‌راحتی خود ایجاد کنند و همچنین می‌توانند نسخه پشتیبان چت خود را با رمزگذاری انتها به انتها ذخیره کنند.

با این حال این اولین‌بار نیست که ماسک به تنهایی در مورد فیس بوک یا متا در X بیانیه می‌دهد. ماسک قبل از این بارها در مورد مارک زاکربرگ اظهاراتی داشته است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *