ایلان ماسک چه زمانی هوش مصنوعی GROK را به X می‌آورد؟

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
ایلان ماسک چه زمانی هوش مصنوعی را به X می‌آورد؟

روز گذشته خبر حضور هوش مصنوعی گراک (GROK) در پلتفرم X منتشر شد، اما سوالی که در ذهن بسیاری از افراد نقش بست، این بود که چه زمانی و با چه شرایطی این وعده ایلان ماسک محقق خواهد شد؟

طبق اطلاعات منتشر شده در سایت Engadget این چت بات پس از اتمام دوره آزمایشی (بتا) به X خواهد آمد اما؛ از آن‌جایی که ایلان ماسک در ماه‌های گذشته به درآمدزایی از X اهمیت بسیاری داده است؛ استفاده از این ابزار نیز بدون هزینه نخواهد بود. گفته می‌شود که استفاده از این چت‌بات هوش‌مصنوعی، ماهانه 16 دلار برای کاربران هزینه خواهد داشت.

در معرفی GROK، ایلان ماسک چند اسکرین‌شات از مکالمات با آن را منتشر کرد و به این نکته اشاره کرد که پاسخ‌های این چت‌بات، با شوخی‌هایی به سبک شوخی‌های ماسک همراه خواهد بود.

یکی از مزایای این چت‌بات، دسترسی در لحظه به تمام اطلاعات منتشر شده در پلتفرم X است. این ویژگی، مزیت بسیار ارزنده GROK در مقابل سایر مدل‌های موجود است.

چت‌بات هوش مصنوعی گراک در ماه جولای معرفی شد و هدف آن، رقابت با چت‌بات‌های هوش مصنوعی دیگر مانند ChatGPT و Bard عنوان شد. ایلان ماسک تاکید داشت که بسیاری از اصول اخلاقی در ساخت این چت‌بات رعایت خواهد شد. او پیش از این نیز انتقاداتی را از چت‌بات ChatGPT شرکت OpenAI مطرح کرد. به اعتقاد ماسک، OpenAI در حال هشیار ساختن هوش‌مصنوعی خود است که عامل ایجاد وضعیت خطرناکی در آینده خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *