ایلان ماسک اشاره کرد که X ممکن است به‌زودی برای همه کاربران پولی شود

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
دریافت هزینه از تمام کاربران X

زمانی که ایلان ماسک مدیریت X، (توییتر سابق) را بر عهده گرفت، یکی از کارهای مهمی که انجام داد معرفی یک مدل اشتراک برای تیک آبی بود. این اقدام اما با واکنش برخی از افراد مشهور، سیاستمداران و دیگران مواجه شد. ماسک ممکن است اکنون در حال برنامه‌ریزی برای کسب درآمد بیشتر از این پلتفرم با ارائه یک «پرداخت ماهانه کوچک» برای استفاده از X باشد. این بدان معناست که X برای همه کاربران پولی خواهد بود و همه افراد حاضر در پلتفرم ممکن است مجبور باشند برای استفاده از آن هزینه اشتراک بپردازند.
ماسک در گفتگوی مستقیم با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، ایده پرداخت حق اشتراک را مطرح کرد. او گفت که این شرکت برای استفاده از سیستم X «به سمت پرداخت ماهانه کوچک» حرکت می‌کند. او پیشنهاد کرد که این تغییر ممکن است برای حل مشکل ربات در پلتفرم مورد نیاز باشد.

چرا ماسک می‌خواهد موضوع پرداخت‌ها را معرفی کند

ماسک زیاد علیه ربات‌ها صحبت می‌کرده است و در یک مورد در طول مذاکرات، «مشکل» تقریباً یک مقدار هزینه اندک است. در طول گفتگو، او پیشنهاد کرد که چنین تغییری در مشکل ربات‌ها مفید خواهد بود.
«این تنها راهی است که می‌توانم به آن فکر کنم تا با ارتش عظیمی از ربات‌ها مبارزه کنم. ماسک گفت: از آنجایی که یک ربات کسری از یک پنی هزینه دارد ( آن را یک دهم پنی فرض کنید) اما حتی اگر مجبور باشد … چند دلار یامقداری بپردازد، هزینه موثر ربات‌های بسیار بالا است.

او گفت با این حرکت پرداخت، سازندگان ربات زمانی که بخواهند ربات‌های متعددی بسازند، به روش پرداخت جدید دیگری نیاز دارند. با این حال، ماسک نگفت که هزینه اشتراک جدید چقدر خواهد بود، اما تاکید کرد که اکنون به‌دنبال گزینه‌های ارزان‌تر برای کاربران است.
او گفت: «ما در واقع قصد داریم قیمت‌گذاری سطح پایین‌تری ارائه کنیم. ما فقط می‌خواهیم که این یک مبلغ کم باشد».
ماسک افزود: «این بحث طولانی‌تری است، اما به‌نظر من، این در واقع تنها دفاع در برابر ارتش عظیم ربات‌ها است». اشتراک جدید می‌تواند خطر از دست دادن کاربران را به همراه داشته باشد.
اجبار به پرداخت برای استفاده از X ایده جدیدی نیست. سال گذشته، گزارشی توسط The Platformer ادعا کرد که ماسک درباره قرار دادن کل سایت در پشت یک دیوار پرداخت صحبت کرده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *