،

تغییر رابط کاربری Xbox one و Xbox Series X/S در اخرین بروزرسانی

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
رابط کاربری جدید ایکس باکس

مایکروسافت خبر داد که در بروزرسانی جدید ارائه شده توسط این شرکت، کاربران Xbox one و Xbox Series X/S رابط کاربری جدیدی را در صفحه اصلی خواهند دید. این رابط کاربری از شهریور سال گذشته به صورت آزمایشی برای برخی از کاربران Xbox که با عنوان ایکس باکس اینسایدر شناخته می‌شوند، در حال آزمایش بود.

به گفته این شرکت، در این رابط کاربری جدید، مدیریت کتابخانه بازی‌ها را برای کاربران ساده‌تر کرده و تجربه شخصی‌سازی شده‌تری را برای آن‌ها فراهم می‌کند.

مدیر محصول ارشد این شرکت، ایوی کریسلو (Ivy Krislov) می‌گوید این تغییرات به صورت مرحله‌ای انجام می‌گیرد و این یعنی برخی کاربران برای مشاهده آن ممکن است تا چند هفته منتظر باشند.

اولین و بزرگترین تغییر قابل مشاهده در رابط کاربری جدید، پایین‌تر آمدن تصاویر و عناوین بازی‌ها است که باعث می‌شود نمای بیشتری از تصویر پس‌زمینه قابل مشاهده باشد. ایکس باکس در مراحل آزمایشی، رابط کاربری دیگری را نیز مورد آزمایش قرار داد که در آن پس‌زمینه پوشیده‌تر بود که با مخالفت کاربران مواجه شد.

بالای رابط کاربری صفحه اصلی، یک منوی معلق وجود دارد که دسترسی سریع به کتابخانه بازی‌ها و اپلیکیشن‌ها را برای کاربران فراهم می‌کند. مایکروسافت استور، گیم پس، جستجو و تنظیمات از این قسمت قابل دسترسی هستند.

امکان بروزرسانی از امروز برای کاربران فراهم شده است و به صورت تدریجی، همه کاربران امکان استفاده از آن را خواهند داشت.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *