، ،

شیائومی MIUI را با MiOS برای گوشی‌های هوشمند جایگزین می‌کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
سیستم عامل جدید شیائومی

شیائومی، سازنده چینی گوشی‌های هوشمند، سفر خود را با رابط اندروید MIUI در سال 2010 آغاز کرد. با این حال، شیائومی به زودی می‌خواهد MIUI را کنار بگذارد و آن را با یک سیستم عامل جدید برای گوشی‌های هوشمند خود جایگزین کند که می‌تواند MiOS نامیده شود.
شیائومی قصد دارد تغییراتی را در نسخه بعدی رابط کاربری سفارشی خود اعمال کند. به گفته یک منبع موثق، Digital Chat Station، شیائومی احتمالا جایگزین MIUI با یک رابط کاملاً جدید به نام MiOS خواهد شد.

MIUI دارای یک پایگاه کاربر گسترده جهانی با بیش از 564 میلیون کاربر فعال ماهانه است و آخرین نسخه آن، MIUI 14، در دسامبر سال گذشته معرفی شد. با این حال، ممکن است MIUI 15 دیگر وجود نداشته باشد، و شیائومی می‌تواند یک رابط نسبتاً جدید را معرفی کند.
هنوز مشخص نیست که نسخه جدید شیائومی یک سیستم عامل جدید است یا فقط یک پوسته دیگر مبتنی بر اندروید. انتظار می‌رود این نسخه بر روی گوشی‌های هوشمند شیائومی، ابزارهای پوشیدنی، تبلت‌ها و حتی خودروهای الکتریکی انحصاری چین در دسترس باشد. علاوه بر این، MiOS همچنین می‌تواند در انحصار کاربران در چین باقی بماند.

این تغییر تا چه اندازه قطعی است؟

با این حال، طبق یک گزارش، شیائومی همچنان در حال آزمایش MIUI 15 است و قصد دارد آن را با گوشی‌های هوشمند آتی شیائومی 14 منتشر کند، که ممکن است اواخر امسال عرضه شود. پس پیشنهاد می‌کنیم این شایعه را با کمی تردید قبول کنید.
شیائومی همچنین شروع به عرضه MIUI 14 که مبتنی بر اندروید 14 برای گوشی‌های پریمیوم خود در کانال پایدار آغاز کرده است. دارندگان شیائومی 13، 13 پرو و شیائومی 12T در سرتاسر جهان جزو اولین کسانی هستند که از جدیدترین ویژگی‌ها و پیشرفت‌های ارائه شده توسط این به‌روز رسانی لذت می‌برند.
شیائومی یکی از اولین تولیدکنندگانی است که در کنار گوگل، نسخه پایدار MIUI مبتنی بر اندروید 14 را منتشر کرد. با MIUI 14، کاربران می‌توانند انتظار ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدیدی مانند ویژگی‌های جدید دسترسی برای افراد دارای معلولیت، بهبودهای مرتبط با زبان را داشته باشند. و راه‌های دیگر برای سفارشی‌سازی تلفن‌شان را در دست کنترل گیرند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *