3 جایگزین برای WordPad در ویندوز

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
جایگزین WordPad
جایگزین WordPad

فهرست مطالب

در هفته گذشته خبری مبنی بر قطع کردن پشتیبانی WordPad مایکروسافت بیرون آمد. با این حال، نگران نباشید. برنامه های ارزشمندی وجود دارد که می‌توانید به‌جای وردپد از آن‌ها استفاده کنید.

WordPad سال‌ها بدون به‌روزرسانی کار کرد و کاربرانش را از ویژگی‌های جدیدی که مایکروسافت طی سال‌ها به سایر برنامه‌های ویرایشگر متن خود معرفی کرد، محروم کرد. مایکروسافت پس از سال‌ها هیچ خبری، سرانجام بدترین سناریو را تایید کرد و اعلام کرد که دیگر از WordPad پشتیبانی نخواهد کرد.

اگر از طرفداران پر و پا قرص برنامه پردازش کلمه باستانی هستید، در اینجا آنچه برای آن اتفاق می‌افتد در کنار بهترین جایگزین‌های WordPad که می‌توانید به آن‌ها مهاجرت کنید، آورده شده است.

چه زمانی Microsoft Axe از WordPad پشتیبانی کرد؟

در سپتامبر 2023، مایکروسافت در Microsoft Learn اعلام کرد که WordPad دیگر بخشی از نسخه‌های بعدی ویندوز نخواهد بود. این اعلامیه قبل از انتشار ویندوز 11 23H2 اعلام شد، به این معنی که آن و هر به‌روز رسانی بعدی حاوی WordPad نخواهد بود.

این غول نرم‌افزاری به جزئیات پرداخت که آیا WordPad همچنان به‌عنوان یک برنامه در فروشگاه مایکروسافت در آینده ظاهر می‌شود یا خیر. اما حتی اگر مایکروسافت WordPad را برای کاربران ویندوز به فروشگاه مایکروسافت بیاورد، اکنون زمان خوبی برای یافتن یک برنامه جدید است.

استفاده از نرم‌افزاری که برای مدت طولانی به‌روزرسانی نشده است، سیستم شما را با خطر مواجه می‌کند، زیرا سوء استفاده از آسیب‌پذیری‌های برنامه‌های قدیمی برای مهاجمان آسان‌تر است. و از آنجایی که WordPad دیگر به‌روزرسانی‌ها را از مایکروسافت دریافت نمی‌کند، باید فوراً استفاده از آن را متوقف کنید و دنبال برنامه دیگری باشید.

جایگزین‌های زیادی وجود دارد که بهتر از WordPad هستند، برخی از آن‌ها از مایکروسافت هستند که می‌توانید از آن‌ها به‌عنوان جایگزین استفاده کنید.

بهترین جایگزین‌های WordPad در ویندوز

اگر به یک برنامه پردازشگر کلمه ساده علاقه دارید، در اینجا چند گزینه وجود دارد که می‌توانید به جای WordPad از آن‌ها استفاده کنید.

1-Microsoft Word و Notepad

مایکروسافت توصیه می‌کند که برای اسناد متنی غنی مانند فایل‌های DOC و RTF به Microsoft Word یا Notepad Word بروید و Notepad برای اسناد متنی ساده مانند فایل های TXT مناسب‌تر است.
در حالی که استفاده از Notepad رایگان است، نمی‌توانید از همه ویژگی‌های Microsoft Word بدون خرید اشتراک Microsoft 365 استفاده کنید. خوشبختانه، راه‌هایی برای دریافت لایسنس‌های ارزان مایکروسافت آفیس و ورد وجود دارد تا نیازی به خرابکاری نداشته باشید.

2-Google Docs

اگر آنچه مایکروسافت ارائه می‌دهد را دوست ندارید، می‌توانید نیم نگاهی به‌سمت دیگر بیاندازید. به‌عنوان مثال، Google Docs یک واژه‌پرداز مبتنی بر وب است که می‌تواند جایگزین WordPad شود و به شما امکان دسترسی به بسیاری از ویژگی‌های مفید مانند همکاری با دیگران در زمان واقعی و غیره را بدهد.
از آنجایی که این برنامه مبتنی بر وب است، می‌توانید به فایل‌های Google Docs خود در هر دستگاهی که می‌تواند مرورگر وب را اجرا کند، دسترسی داشته باشید.

Google Docs گوگل داکس

3-LibreOffice Writer

LibreOffice Writer یکی دیگر از ابزارهای واژه‌پرداز رایگان است که می‌تواند جایگزین WordPad شود. این برنامه به شما امکان می‌دهد اسناد اساسی و پیچیده ایجاد کنید. از ایجاد نامه‌ها و یادداشت‌ها تا نوشتن یک کتاب کامل، LibreOffice Writer شما را پوشش می‌دهد. و درست مانند Microsoft Word و Google Docs، می‌توانید از LibreOffice نیز در مرورگر خود استفاده کنید.

زمان مهاجرت از WordPad است

مایکروسافت دیگر از WordPad پشتیبانی نمی‌کند، و اگرچه راه‌هایی برای اطمینان از خروج آن وجود دارد، دلیل زیادی برای پرش از حلقه‌ها وجود ندارد. در عوض یک برنامه جایگزین را امتحان کنید و بدون WordPad به کار خود ادامه دهید.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *