5 راهکار ساده برای کاهش مصرف باتری گوشی همراه

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
5 اشتباه رایج که باعث مصرف بیشتر باتری گوشی همراه می‌شود!
5 اشتباه رایج که باعث مصرف بیشتر باتری گوشی همراه می‌شود!

فهرست مطالب

برای بسیاری از ما پیش آمده‌است که در زمان نیاز به گوشی همراه متوجه می‌شویم که شارژ گوشی رو به اتمام است و یا درست در مواقع ضروری و در حین مکالمه، گوشی به علت نداشتن شارژ خاموش می‌شود. کارشناسان برای جلوگیری از این اتفاق ناخوشایند، چندین راهکار ساده ارائه داده‌اند که با رعایت آن‌ها می‌توان از مصرف بی رویه باتری در گوشی‌های آیفون و اندروید، جلوگیری کرده و عمر باتری خود را افزایش داد.

1. خاموش کردن موقعیت مکانی

بسیاری از برنامه‌های موجود در تلفن هوشمند، در حین استفاده از موقعیت مکانی استفاده می‌کنند. استفاده از این سرویس اغلب باتری گوشی را خالی کرده و در نهایت طول عمر آن را کاهش می‌دهد. بنابراین با خاموش کردن این سرویس علاوه‌ بر ایمن ساختن حریم خصوصی، عمر باتری گوشی خود را نیز بهبود ببخشید. برای این کار ابتدا وارد تنظیمات گوشی شده، روی گزینه Privacy کلیک کرده و سپس Location Services انتخاب کنید. اکنون شما می‌توانید برنامه‌هایی را که از موقعیت مکانی شما استفاده می‌کنند، را مشاهده کنید. بنابراین می‌توانید خدمات موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنید و یا فقط در حین استفاده از برنامه اجازه دسترسی را بدهید. در مورد گوشی های اندرویدی به بخش تنظیمات رفته، روی گزینه شخصی کلیک کنید، سپس روی دسترسی به موقعیت مکانی ضربه زده و در بالای صفحه «دسترسی به موقعیت مکانی من» را خاموش کنید.

2. کاهش روشنایی صفحه نمایشگر

بالا بودن میزان روشنایی صفحه گوشی، باعث مصرف بیشتر باتری و در نتیجه کاهش طول عمر آن می‌شود. بنابراین سعی کنید روشنایی صفحه نمایش را در سطح کم و در حدود ۶۵ تا ۷۰ درصد حفظ کنید. انجام این کار می‌تواند به عملکرد بهتر باتری گوشی کمک کند و باعث طول عمر بیشتر آن شود. برای تنظیم این مورد در گوشی‌های آیفون ابتدا گزینه Settings و سپس Display را کلیک کنید. بعد از آن به Brightness Level رفته و با استفاده از نوار لغزنده، نور صفحه نمایشگر خود را به دلخواه تنظیم کنید. در مورد گوشی‌های اندرویدی نیز به تنظیمات گوشی رفته، روی نمایشگر ضربه بزنید. سپس روشنایی تطبیقی را خاموش و به میزان دلخواه تنظیم کنید.

کاهش روشنایی صفحه نمایشگر

 

3. استفاده از حالت هواپیما در مواقع عدم استفاده از گوشی

قرار گرفتن موقت در حالت هواپیما باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی دستگاه شما می‌شود چرا که در این حالت تمام ارتباطات بی سیم قطع می‌شود. برای این کار انگشت خود را از بالای صفحه به پایین کشیده و نماد هواپیما را انتخاب کنید. اگر در نوار بالای گوشی‌های اندروید حالت هواپیما وجود نداشت، به تنظیمات رفته ، روی Network & Internet ضربه زده و سپس حالت هواپیما را روشن کنید.

4. استفاده از حالت کم مصرف

اگر باتری شما در حال تمام شدن است، از حالت کم مصرف استفاده کنید چرا که این کار میزان برق مصرفی دستگاه شما را کاهش می‌دهد. برای استفاده از حالت کم مصرف در گوشی آیفون، ابتدا به تنظیمات رفته، سپس گزینه باتری و بعد تغییر حالت کم‌مصرف را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید با کشیدن انگشت از صفحه اصلی خود به پایین و کلیک روی نماد باتری، حالت کم مصرف را از مرکز کنترل روشن و خاموش کنید. برای انجام این کار در اندروید، به تنظیمات رفته، روی باتری و مراقبت از دستگاه ضربه بزنید، سپس روی گزینه باتری کلیک کرده و ذخیره انرژی را تغییر دهید.

5. کاهش مدت زمان قفل خودکار گوشی

یکی دیگر از روش‌های افزایش عمر باتری گوشی، کاهش زمان قفل خودکار صفحه نمایش است. در هنگام عدم استفاده از گوشی هرچه صفحه نمایش سریعتر قفل شود، عمر باتری بیشتر می‌شود. کارشناسان توصیه می‌کنند زمان قفل خودکار گوشی خود را به حدود ۱۵ تا ۳۰ ثانیه کاهش دهید. برای این کار در گوشی آیفون ابتدا به بخش تنظیمات رفته، سپس گزینه Display & Brightness را انتخاب و بعد روی Auto-Lock کلیک کنید. اکنون مدت زمان مورد نظر را انتخاب کنید. در مورد گوشی‌های اندرویدی، ابتدا گزینه تنظیمات، سپس نمایشگر و در نهایت گزینه زمان خواب را انتخاب کرده و زمان مناسب را تنظیم کنید.

 

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *