گوشی‌های هوشمند اندرویدی که پشتیبانی پلی استور گوگل را دریافت نمی‌کنند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
پشتیبانی از سرویس Google Play

گوگل هر از چند گاهی پشتیبانی اندروید را از پلی‌استور حذف می‌کند، به خصوص برای نسخه‌هایی که اکنون بسیار قدیمی شده‌اند و تعداد کاربران نسبتاً کمتری دارند. از ماه آگوست، گوگل پشتیبانی از پلی استور را از اندروید 4.4 کیت‌کت حذف می‌کند.
کیتکت در سال 2013 راه اندازی شد و به همین دلیل آن را به یک سیستم عامل تقریبا 10 ساله تبدیل می‌کند. گوگل اشاره کرده است که بیش از 1 درصد از تلفن‌های هوشمند یا تبلت‌های اندرویدی امروزی بر روی اندروید 4.4 کیت‌کت اجرا می‌شوند و به همین دلیل است که «دیگر از کیت‌کت در نسخه‌های بعدی سرویس‌های Google Play پشتیبانی نخواهد کرد».

دستگاه‌های اندرویدی که نسخه کیت‌کت را اجرا می‌کنند، دیگر به‌روزرسانی‌های مربوط به فروشگاه Google Play را دریافت نخواهند کرد و در Play Services 23.30.99 متوقف می‌شوند. این بدان معناست که سرویس‌ها، به‌روزرسانی‌ها و بهبودهای آینده دیگر در Android KitKat کار نمی‌کنند.
اگر آشنایی ندارید، پشتیبانی از نسخه اندروید با پشتیبانی از خدمات Google Play متفاوت است. حتی اگر Google از نسخه اندروید (در رابطه با به‌روزرسانی‌ها و ویژگی‌های امنیتی) پشتیبانی نکرده است، خدمات Google Play همچنان به‌روزرسانی‌هایی را در این دستگاه‌ها دریافت می‌کند تا سرویس‌های جدیدتر به درستی کار کنند و کار کنند.
حذف پشتیبانی از سرویس Google Play به این معنی است که سیستم عامل اکنون کاملاً از بازار خارج شده است. ویژگی‌های جدیدتر و پیشرفت‌های امنیتی دیگر در این دستگاه‌ها در دسترس نخواهند بود.
به عنوان بخشی از این، Google Play Services پشتیبانی از API سطوح 19 و 20 را کنار می‌گذارد. مورد دوم مخصوصاً برای انتشار اولیه Android Wear بود. گوگل همچنین پشتیبانی از Jelly Bean را در API 16 و 18 در سال 2021 حذف کرد.

چرا حذف پشتیبانی از سیستم عامل‌های قدیمی مهم است

برای مدیریت یک سیستم عامل با تمام به‌روز رسانی‌ها، تغییرات و ویژگی‌های مهم، به منابع زیادی نیاز دارد و مدیریت چیزی که دیگر در بازار مرتبط نیست، چیزی چالش برانگیزتر است. به تعبیری دیگر، منطقی نیست که شرکت‌ها به سرمایه گذاری منابع فقط برای حفظ سیستم عامل‌هایی که دیگر سهم بازار قابل توجهی ندارند ادامه دهند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *