اپل در حال آزمایش قدرتمندترین تراشه نسل بعدی خود برای مکینتاش است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
اپل در حال آزمایش قدرتمندترین تراشه مکینتاش

اپل در حال آزمایش تراشه M3 برای سیستم‌عامل مک‌های آینده است. اکنون، این شرکت آزمایش بالاترین نوع M3 را برای مدل‌های Pro Mac – M3 Max – آغاز کرده است.
گزارش اخیر مارک گورمن در بلومبرگ نشان می‌دهد که مدل جدید مک بوک پرو با تراشه‌های M3 Max و 48 گیگابایت رم آزمایش می‌شود. این اطلاعات از یک گزارش آزمایشی یک توسعه‌دهنده برنامه Mac شخص ثالث به‌دست آمده است.
گفته می‌شود که M3 Max جدید دارای یک CPU 16 هسته‌ای با حداکثر 40 هسته گرافیکی است. CPU 16 هسته‌ای از 12 هسته با کارایی بالا و 4 هسته کارآمد تشکیل شده است که نسبت به M2 Max فعلی که دارای CPU 10 هسته‌ای و پردازنده گرافیکی 38 هسته‌ای است، بهبود یافته است.
به گفته منابع آگاه از بلومبرگ، لپ‌تاپ جدیدی که انتظار می‌رود مک‌بوک پرو باشد با کد J514 با تراشه M3 Max در دست ساخت است.

تعداد بیشتری از مک‌های مجهز به M3 در حال آزمایش است

به غیر از مک‌بوک پرو با تراشه M3 Max، اپل همچنین در حال آزمایش مک‌بوک ایر 13 اینچی و مک مینی با قدرت M3 است.
در گزارشی توسط Gurman، گفته شده بود که تراشه M3 آینده از یک CPU 8 هسته‌ای و یک GPU 10 هسته‌ای مشابه M2 تشکیل خواهد شد. در همین حال، پیش‌بینی می‌شود که M3 Pro دارای یک CPU 12 هسته‌ای و یک GPU 18 هسته‌ای باشد که در مقایسه با M2 Pro، دو هسته CPU و GPU اضافه شده است.
در حالی که تراشه‌های M3 ممکن است افزایش قابل‌توجهی در عملکرد به همراه نداشته باشند، نسل بعدی همچنان از آخرین معماری 3 نانومتری بهره می‌برد که در مقایسه با تراشه‌های M2 و M1 کارایی بهتری را ارائه می‌دهد.
گفته می‌شود تراشه A17 که اواخر امسال در آیفون 15 پرو معرفی می‌شود، بر روی گره 3 نانومتری نیز ساخته می‌شود.
انتظار می‌رود تراشه M3 همراه با مک‌بوک ایر 13 اینچی، مک‌بوک پرو و آی مک 27 اینچی در ماه اکتبر عرضه شود. در همین حال، نسخه‌های پرو و مکس این تراشه در سال 2024 با مک‌بوک پرو و مک استودیو وارد بازار خواهند شد. همچنین مک مینی نیز در این میان وجود دارد که انتظار می‌رود در ماه‌های آینده رونمایی شود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *