،

«زوم» به کارکنان دستور داد تا به دفتر بازگردند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
زوم، شرکت ارتباطات ویدیویی

زوم، شرکت ارتباطات ویدیویی که نام آن تداعی کننده «کار از راه دور» در طول همه‌گیری شد، به کارکنان دستور داده است که به دفتر بازگردند. این شرکت گفت که معتقد است “رویکرد ترکیبی ساختاریافته” موثرترین راه است و افرادی که در 50 مایلی (80 کیلومتری) یک دفتر زندگی می‌کنند باید حداقل دو بار در هفته به صورت حضوری کار کنند.

این آخرین فشار یک شرکت بزرگ برای عقب‌نشینی از سیاست‌های کاری انعطاف پذیر است. آمازون و دیزنی از جمله شرکت هایی هستند که روزهای کاری از راه دور را کاهش داده‌اند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که کارمندان هنوز هم تا حدودی امکان کار از خانه را برای خود حفظ کرده‌اند.

طبق نظرسنجی محققان دانشگاه استنفورد که از زمان همه‌گیری، ماهانه انجام شده است، حدود 12 درصد از کارگران در ایالات متحده، جایی که دفتر مرکزی زوم در آن قرار دارد، در ماه ژوئیه کاملاً از راه دور بودند، در حالی که 29 درصد دیگر سیاست‌های ترکیبی داشتند. این مشابه الگوهای ثبت شده توسط دفتر آمار ملی در بریتانیا در اوایل سال جاری است. تحقیقات قبلی توسط تیم استنفورد نشان داده است که کار از راه دور در کشورهای انگلیسی زبان رایج تر است و در آسیا و اروپا بسیار کمتر رایج است.

قبل از همه‌گیری، سهم روزهای کار از خانه در ایالات متحده تنها حدود 5 درصد در سطح جهانی بود. ، کارگران به طور مداوم خواهان ترتیبات کاری انعطاف‌پذیرتر از آنچه کارفرمایان آن را بهینه می‌دانند، هستند. زوم در یک برحه زمانی گفت که کارکنان می‌توانند به طور نامحدود از راه دور کار کنند.

این شرکت فناوری اعلام کرد که این سیاست جدید در ماه های آگوست و سپتامبر، در یک جدول زمانی متفاوت که بسته به کشور متفاوت است، اجرا خواهد شد. همچنین اعلام کرد که به «استخدام بهترین استعدادها، صرف‌نظر از مکان» ادامه خواهد داد. در پایان ژانویه، این شرکت حدود 8.400 کارمند داشت که بیش از نیمی از آن‌ها در ایالات متحده مستقر بودند. در حال حاضر حدود 200 نفر برای زوم در بریتانیا کار می‌کنند، جایی که به تازگی یک دفتر جدید در لندن افتتاح کرده است. زوم گفت که سیاست جدید، که اولین بار توسط Business Insider گزارش شد، شرکت را در موقعیت بهتری برای استفاده از فناوری‌های خود، ادامه نوآوری و حمایت از مشتریان جهانی خود قرار می‌دهد.

زوم گفت: “ما به استفاده از کل پلتفرم زوم ادامه خواهیم داد تا کارمندان و تیم‌های پراکنده خود را متصل نگه داریم و به طور موثر کار کنند.”

وال استریت ژورنال در آن زمان گزارش داد که تنها حدود 1 درصد از کارگران شرکت در سپتامبر 2022 “حضور اداری منظم” داشتند، در حالی که 75 درصد از راه دور زندگی می کردند و بقیه دارای ترتیبات ترکیبی بودند.

اما زوم تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارد زیرا گسترش کار از راه دور باعث می‌شود رقبایی مانند مایکروسافت پیشنهادات ویدئویی خود را ارتقا دهند.

رشد Zoom از زمان همه‌گیری به شدت کاهش یافته است. اوایل سال جاری، اعلام کرد که 15 درصد از کارکنان خود را کاهش می‌دهد و مدیران ارشد نیز کاهش شدید حقوق خواهند داشت.

ارزش سهام آن امروز حدود 68 دلار است که از بیش از 500 دلار در اوج در اکتبر 2020 کمتر است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *