«خبر بد» برای انویدیا: AMD قصد دارد تا پایان سال تراشه‌ی پرچم‌دار هوش مصنوعی را راه‌اندازی کند

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
تراشه هوش مصنوعی ای م دی - لاگمدیا

AMD از تراشه هوش مصنوعی (AI) پرچمدار MI300 خود در ژوئن امسال رونمایی کرد. این شرکت مستقر در ایالات متحده آن را پیشرفته‌ترین پردازنده گرافیکی برای هوش مصنوعی نامید. مدیر عامل شرکت لیزا سو اکنون گفته است که قرار است تولید تراشه‌های پرچمدار خود را در سه ماهه چهارم افزایش دهد.
تراشه‌های هوش مصنوعی برای فعال کردن پردازش هوش مصنوعی مولد مورد نیاز هستند، بازار پررونقی که شرکت‌هایی مانند گوگل، مایکروسافت و OpenAI، در میان سایرین که برنامه‌ها و ابزارهای هوش مصنوعی مولد را ارائه می‌دهند، از آن بیشتر بهره می‌برند.

علاقه بالای مشتری

به گفته سو، علاقه مشتریان به تراشه‌های سری MI300 «بسیار زیاد» است و AMD کار خود را با «ارائه‌دهندگان ابری سطح بالا، شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های متعدد هوش مصنوعی» در سه ماهه سوم توسعه داده است.

در راه اندازی این محصول، گزارش شد که آمازون می‌تواند اولین شرکتی باشد که از این تراشه‌ها برای خدمات وب آمازون استفاده می‌کند.
دیو براون، معاون ابر محاسباتی الاستیک در آمازون، در آن زمان گفت: «ما هنوز در حال کار روی جایی هستیم که دقیقاً بین AWS و AMD قرار می‌گیرد، اما این چیزی است که تیم‌های ما با هم روی آن کار می‌کنند.
تراشه‌های AMD که با کمبودهایی نیز مواجه هستند، چالشی را برای انویدیا، رهبر بازار که در حال حاضر تراشه‌های H100 می‌فروشد، ایجاد می‌کنند. این سازنده تراشه مستقر در ایالات متحده همچنین در حال کار بر روی یک استراتژی برای بهره‌برداری از بازار چین است که همچنین شاهد سرمایه‌گذاری در فضای فناوری هوش مصنوعی خواهد بود.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *