، ، ، ،

5 ابزار کاربردی رایگان برای ارتقاء کیفیت تصویر با هوش مصنوعی

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
ابزارهای بالا بردن کیفیت عکس با هوش مصنوعی
ابزارهای بالا بردن کیفیت عکس با هوش مصنوعی

فهرست مطالب

همه ما عاشق تولید تصاویر جدید و هیجان‌انگیز با Dall-E یا Midjourney هستیم اما در مورد استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود تصاویر نویز‌ دار و با وضوح پایین که در حال حاضر داریم چطور؟ بهبود تصاویر قدیمی و بی‌کیفیت یکی از روش‌های کاربردی‌تر مدل‌های انتشار است. در اینجا برخی از بهترین برنامه‌های ارتقاء دهنده هوش مصنوعی رایگان وجود دارد که باید آنها را برای ارتقاء کیفیت تصویر امتحان کنید.

همه این برنامه‌ها برای استفاده در مرورگر وب شما رایگان هستند. علاوه بر این، آنها هیچ واترمارکی روی خروجی ندارند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصویر را آپلود کنید، وضوحی را که می‌خواهید ارتقا دهید انتخاب کنید و تصویر بهبودیافته را دانلود کنید. اما افزایش مقیاس هوش مصنوعی اصلا به چه معناست؟ بیایید دریابیم!

ارتقاء تصویر به چه معناست

وقتی به یک تصویر با کیفیت پایین نگاه می‌کنید، به احتمال زیاد به‌دلیل وضوح پایین آن است. این بدان معنی است که تصویر دارای پیکسل‌های کمتری است. بنابراین، اطلاعات کمی برای نشان دادن آن وجود دارد. افزایش مقیاس فرآیند افزایش وضوح تصویر است و در نتیجه کیفیت آن را بهبود می‌بخشد.

روش‌های سنتی ارتقاء کیفیت، میانگین چهار پیکسل نزدیک را برای تعیین رنگ پیکسل جدید در تصویر ارتقا یافته می‌گیرند. برخی روش‌ها همچنین از فرمول خاصی برای محاسبه میانگین وزنی 16 پیکسل مجاور برای تولید رنگ پیکسل‌های جدید استفاده می‌کنند. با این حال، هوش مصنوعی می‌تواند تصاویر را با استفاده از «تکنیک‌های وضوح فوق‌العاده» ارتقا دهد.

ابزارهای هوش مصنوعی شامل مدل‌هایی هستند که بر روی مجموعه داده‌های بزرگ آموزش داده شده‌اند. این به ارزیابی پیکسل‌های موجود، درک الگو و پیش‌بینی پیکسل‌های اضافی برای بهبود کیفیت کمک می‌کند. مدل‌های هوش مصنوعی به‌طور قابل توجهی نحوه ارتقاء تصاویر را بهبود بخشیده‌اند، و ما می‌خواهیم پنج ابزاری را به شما نشان دهیم که می‌توانید به‌صورت رایگان از آنها استفاده کنید.

5 بهترین ارتقاء دهنده تصویر آنلاین با هوش مصنوعی

در اینجا برخی از پنج ابزار برتر ارتقاء تصویر هوش مصنوعی وجود دارد که می‌توانید به‌صورت رایگان در مرورگر وب خود از آنها استفاده کنید. برای کمک به ارزیابی این ابزارها، یک آزمایش کوچک انجام داده‌ایم.

  • اولین آزمایش شامل یک تصویر با کیفیت پایین (120 x 120 پیکسل) است که در آن هوش مصنوعی به جای افزایش جزئیات نیاز به بازتولید آنها دارد. بنابراین، می‌توانید انتظار نتایجی را داشته باشید که مصنوعی به‌نظر می‌رسند. این به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که ابزار چقدر می‌تواند جزئیاتی را که به‌طور یکپارچه در تصویر ادغام می‌شوند اضافه کند.
  • تست دوم شامل بهبود تصویر با کیفیت پایین و نویز دار است. در حالی که وضوح تصویر (300 x 300 پیکسل) از تصویر ورودی در اولین آزمایش بهتر است، به شما کمک می‌کند تا ارزیابی کنید که چگونه ابزار جزئیات یک تصویر را بهبود می‌بخشد.
  • ممکن است همه شما نخواهید که یک تصویر را به شدت بهبود بخشید، برنامه برای شما یک بهبود جزئی می‌تواند انجام دهد. به‌همین دلیل است که ما تست دوم را قرار داده‌ایم.
  • هر دوی این عکس‌های آزمایشی همان عکس‌ها هستند. این به ابزار فشار می‌آورد تا جزئیاتی را اضافه کند که می‌تواند به‌طور خاص در عکس جا بیفتد بدون اینکه تصویر را غیرقابل تشخیص به‌نظر برسانند.
با کیفیت کرن عکس آنلاین
بهبود کیفیت عکس با هوش مصنوعی

ما یک مقایسه جانبی از نتایج تست هر ابزار را گنجانده‌ایم. شروع کنیم:

AnyRec .1: بهترین ارتقا دهنده تصویر آنلاین رایگان با هوش مصنوعی

اکثر ابزارهای ارتقاء مقیاس تصویر که به‌صورت آنلاین یافتیم، تنها تا 4 برابر افزایش وضوح را در نسخه‌های رایگان ارائه می‌دهند. با این حال، با AnyRec می‌توانید تصاویر را تا 8 برابر وضوح آنها را به‌صورت رایگان ارتقا دهید. وقتی دو تصویر با کیفیت پایین را تا وضوح 8 برابر بزرگ کردیم، به نتایج آزمایش نگاه کنید.

اولین آزمایش شامل یک تصویر بی‌کیفیت است که 8 برابر وضوح آن ارتقا یافته است. به‌دلیل عدم وجود جزئیات در تصویر ورودی، این ابزار از هوش مصنوعی برای جبران و اضافه کردن جزئیات اضافی استفاده می‌کند. از این رو، نتایج ممکن است مصنوعی به‌نظر برسند. با این حال، این تا حد زیادی واقعی‌ترین نتیجه برای آزمایش اول در مقایسه با سایر ابزارهای لیست است.

ابزار خوش مصنوعی AnyRec برای ارتقاء کیفیت تصاویر

این ابزار در تست دوم نیز به خوبی عمل می‌کند. تفاوت محسوسی در کیفیت تصویر وجود دارد. ابزارهای دیگر در این لیست تصویری واضح و شارپ را به ما می‌دهند، اما Any Rec در حفظ یک پروفایل متعادل کار بسیار خوبی انجام می‌دهد.

بهبود کیفیت تصاویر با هوش مصنوعی

به‌طور کلی، این بهترین ابزار رایگان بزرگ‌کننده تصویر هوش مصنوعی است که آنلاین پیدا کرده‌ایم. استفاده از این ابزار نیز کاملاً رایگان است.

ارتقا دهنده تصاویر AnyRec را رایگان امتحان کنید

iloveimg .2: نامزد بهترین ارتقاء تصویر هوش مصنوعی

iloveimg یک ابزار ساده است که به شما امکان می‌دهد تصاویر را 2x یا 4x ارتقا دهید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که تصاویر خود را آپلود کنید و عاملی را که می‌خواهید وضوح تصویر را بهبود ببخشید انتخاب کنید. می‌توانید سه تصویر را به‌طور هم‌زمان در برنامه آپلود کنید و به‌صورت جداگانه تنظیمات پیشرفته را تنظیم کنید. در اینجا نحوه عملکرد این ابزار در تست‌های ما آمده است، جایی که تصاویر را به وضوح 4 برابر ارتقا می‌دهیم.

iloveimg در تست اول کار شایسته‌ای انجام می‌دهد. کار هوش مصنوعی همانطور که انتظار می‌رود در نتیجه مشهود است، اما به دور از غیرقابل استفاده بودن است. به‌خصوص اگر از فاصله دور تصویر را مشاهده کنید، اعوجاج‌ها قابل مشاهده نخواهد بود.

iloveimg در تست دوم نیز کار بسیار خوبی انجام می‌دهد. نتایج بهتری نسبت به هر ابزار دیگری که برای رزولوشن بالای 4 برابر استفاده می‌کردیم، داشت. همانطور که می‌بینید، بهبود محسوسی در جزئیات و کیفیت تصویر مشاهده می‌شود.

iloveimg رایگان است، اما باید با مشخصات خود وارد شوید. با این حال، محدودیتی برای تعداد تصاویری که می‌توانید ارتقا دهید وجود دارد. برای خدمات نامحدود افزایش مقیاس تصویر و حذف تبلیغات، می‌توانید نسخه پولی آن را خریداری کنید. نسخه پولی همچنین حداکثر وضوح تصویر را افزایش می‌دهد که با آن می‌توانید تصویر را ارتقا دهید.

ارتقا دهنده تصاویر iloveimg را رایگان امتحان کنید

3. Img.Upscaler بیست قطعه عکس در ماه به‌صورت رایگان

Img.Upscale یکی دیگر از ابزارهای ارتقاء تصویر هوش مصنوعی است که به شما امکان می‌دهد وضوح را تا 4 برابر افزایش دهید. رابط کاربری ساده است و می‌توانید تصاویر JPG یا PNG را آپلود کنید. در اینجا نحوه عملکرد این ابزار در هر دو آزمایش ما هنگامی که تصاویر را به وضوح 4 برابر افزایش دادیم، نشان می‌دهد.

نتایج آزمایش اول رضایت‌بخش بود. جزئیات تصویر با تحریف‌های زیادی بازسازی شده است، اما همچنان کار می‌کند. البته وقتی تصویر را از دور می‌بینید یا اگر از آن به‌عنوان تصویر کوچک یا نماد استفاده می‌کنید، باید خوب باشد.

بهبود کیفیت تصاویر با ابزار Img.Upscaler

تصویر در تست دوم واضح بود و ما از نتیجه کلی راضی بودیم. با این حال، اگر از نزدیک مشاهده کنید و روی چشم یا عینک فرد زوم کنید، متوجه چند جزئیات مصنوعی خواهید شد. این مورد در مورد ابزارهای بررسی شده قبلی نبود. همانطور که گفته شد، Img.Upscaler کیفیت تصویر ورودی را به‌شدت بهبود می‌بخشد.

واضح سازی عکس تار با استفاده از هوش مصنوعی

پس از ثبت نام در Img.Upscaler، بیست اعتبار در ماه دریافت می‌کنید. این به این معنی است که می‌توانید 20 تصویر را به‌صورت رایگان در ماه ارتقا دهید. می‌توانید برای افزایش تعداد اعتبارات ماهانه و وضوح تصویر، یک طرح برتر خریداری کنید.

ارتقا دهنده تصاویر iloveimg را رایگان امتحان کنید

Upscale.Media .4: تصاویر با کیفیت بالا به وضوح 4 برابر به‌صورت رایگان

Upscale.Media به شما امکان می‌دهد تصاویر را تا چهار برابر وضوح تصویر ارتقا دهید. اگر نمی‌توانید از سه ابزار برتر ذکر شده در این لیست استفاده کنید، یک ابزار جایگزین خوب است. ما دو تصویر آزمایشی را به 4 برابر وضوح آنها ارتقا دادیم. علاوه بر این، ما از کلید افزایش کیفیت موجود استفاده کردیم. آیا این تفاوتی هم ایجاد می‌کند؟ بیایید ببینیم.

جواب کوتاه: نه است! در آزمون اول، نتایج متوسط بود. بیشتر جزئیات در تصویر به‌خوبی بازتولید می‌شوند و تصویر به نظر طبیعی نیست. با این حال، ما نمی‌خواهیم این ابزار را با یک تصویر مرجع به‌طور کامل قضاوت کنیم، ممکن است در تصویری که جزئیات آن به اندازه کافی نیست یا زمانی که جزئیات با هوش مصنوعی به‌راحتی بازتولید می‌شوند، عملکرد خوبی داشته باشد.

بهتر کردن کیفیت عکس به وسیله هوش مصنوعی Upscale.Media1

با تست دوم، Upscale.Media کار نسبتا بهتری انجام می‌دهد. اما هنگامی که زوم می‌کنید، می‌توانید متوجه شوید که چند عنصر شبیه به رنگ‌آمیزی شده‌اند. با این حال، ما شاکی نیستیم، این بیش از حد قابل استفاده به‌عنوان یک تصویر است.

واضح سازی عکس بی کیفیت با ابزار سایت Upscale.Media

می‌توانید سه تصویر را به‌صورت رایگان در Upscale.media ارتقا دهید. فراتر از آن، باید اعتبارات اضافی را خریداری کنید که به شما امکان می‌دهد تصاویر را ارتقا داده و دانلود کنید و وضوح ارتقاء مقیاس را افزایش دهید.

ارتقا دهنده تصاویر Upscale.media را رایگان امتحان کنید

Pixelcut.ai .5 تا رزولوشن 2 برابر

Pixelcut.ai تنها تصاویر را دو برابر وضوح آنها به‌صورت رایگان ارتقاء می‌دهد. اگر به ابزارهای دیگر دسترسی ندارید، همچنان گزینه خوبی است. در اینجا نحوه عملکرد این ابزار در هر دو تست زمانی که تصاویر را به وضوح 2 برابر افزایش دادیم، ارائه می‌شود.

این ابزار در آزمایش اول به‌طرز شگفت‌انگیزی خوب عمل می‌کند،در حالی که تصویر مصنوعی به‌نظر می‌رسد، اما عملکرد بهتری نسبت به ابزار قبلی دارد و با دیگر ابزارهای برتر لیست برابری می‌کند. خروجی شامل اکثر جزئیات مصنوعی نیست و چهره هنوز قابل تشخیص است. بنابراین، می‌تواند با تصاویر با جزئیاتی که به‌راحتی قابل بازتولید هستند، کار بهتری انجام دهد.

درست کردن عکس کیفیت پایین سایت

همانطور که انتظار می‌رفت، این ابزار در تست دوم به خوبی کار می‌کند. بهبود خوبی وجود دارد، و وقتی روی آن زوم می‌کنید، بافت‌ها مصنوعی به‌نظر نمی‌رسند.

ابزار سایت هوش مصنوعی برای بهتر کردن کیفیت عکسها

Pixelcut.ai به‌شما امکان می‌دهد تعداد محدودی از تصاویر را به‌صورت رایگان ارتقا دهید. می‌توانید نسخه پولی آن را خریداری کنید تا تصاویر نامحدود را به 4 برابر وضوح محدود کنید.

ارتقا دهنده تصاویر Pixelcut.ai را رایگان امتحان کنید

با استفاده از SMART UPSCALER خاطرات را بازگردانید

دسترسی به دوربین‌های با کیفیت بالا در آن زمان دشوار بود، بنابراین مطمئن هستیم که همه ما چندین تصویر با وضوح پایین داریم که آرزو می‌کنیم آنها را بهبود بخشیم. از این ابزارهای پیشرفته تصویر هوش مصنوعی برای بهبود عکس‌های قدیمی به‌صورت رایگان استفاده کنید، و ما مطمئن هستیم که آنها خاطرات دوران کودکی شما را زنده خواهند کرد.

بیشتر بخوانید: ارسال تصاویر با کیفیت “HD” در واتس‌اپ

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *