،

این شرکت طراحی گوشی‌های خود را برای همیشه تغیر می‌دهد

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
گوشی های جدی اچ ام دی گلوبال برند نوکیا

HMD Global بیشتر به خاطر ساخت گوشی‌هایی با نام نوکیا شناخته می‌شود، اما این روال در سال 2024 در حال تغییر است و در MWC 2024، برنامه جسورانه خود را برای آینده فاش کرد. نه تنها با برند اسباب بازی Mattel یک گوشی باربی می‌سازد، بلکه قابلیت تعمیر را نیز بهبود می‌بخشد. به نوبه خود، یکی از بزرگترین فرصت‌های از دست رفته صنعت تلفن‌های ماژولار را با در نظر گرفتن این مفهوم به روشی جدید برطرف می‌کند.

گوشی اچ ام دی گلوبال

برنامه‌های بلندپروازانه

مدیر محصول HMD، فرگوسن، کار خود را با این موضوع آغاز کرد که کاملاً واضح بود که شرکت در مورد برنامه‌های جدید خودداری نمی‌کند و گفت:

«ما به‌عنوان یک برند، جاه‌طلبی‌های نامحدودی در مورد رشد در چند سال آینده داریم». اما او همچنین واقع‌بین است و اضافه می‌کند: «چیزی که می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که در ایجاد این برند جدید از خودمان پیشی نگیریم. کارهای زیادی برای انجام دادن داریم و نمی‌خواهیم با یک تلفن هزار دلاری که شانس ما را از بین می‌برد، وارد آن شویم.»

مطالب مرتبط: 9 گوشی هوشمند با برند جایگزین Nokia به‌زودی روانه بازار خواهند شد

با این کار، فرگوسن به سؤالی که بسیاری از طرفداران فناوری در ذهن خود خواهند داشت، به خوبی پاسخ می‌دهد: آیا ما یک رقیب جدید سامسونگ گلکسی اس 24 اولترا داریم؟ به نظر نمی‌رسد، حداقل در حال حاضر نه! در آینده، HMD Global با نام HMD (که ظاهرا مخفف Human Mobile Devices) شناخته می‌شود. این شرکت یک سری گوشی HMD Original تولید خواهد کرد که سطوح قیمتی مختلفی را خواهند داشت. با این حال، تمرکز بر پایداری و قابلیت تعمیر خواهد بود.

اچ ام دی مخفف Human Mobile Devices

“چیزی که ما در حال حاضر روی آن تمرکز می‌کنیم، مواردی مانند قابلیت تعمیر بودن را در نظر می‌گیریم و آن را به قیمت‌هایی پایین می‌آوریم که هیچ‌کس قبلا تجربه نکرده است. آنچه اکنون از ما خواهید دید این است که تعمیرپذیری پیشرفته را در نظر بگیرید و آن‌را در مقیاس قیمت نیز بالا ببرید.”

اولین گوشی هوشمند HMD Original تعداد مراحل مورد نیاز برای تعمیر صفحه نمایش شکسته را کاهش می‌دهد، یکی از رایج‌ترین اما پیچیده‌ترین کارهایی است که می‌توانید در تلفن‌های قابل تعمیر فعلی آن تحت نام نوکیا انجام دهید. با این حال، برای تعمیر یک گوشی، باید آن را از هم جدا کنید و آن را تا حدودی «مژولار» کنید. این فرآیند ما را به دومین برنامه HMD و برخی ممکن است بگویند شجاع‌تر برای آینده هدایت می‌کند.

HMD Fusion به‌عنوان راه‌حلی برای گوشی‌های ماژولار می‌آید

گوشی های ماژولار HMD

HMD Global نشان داد که تعمیر آسان با گوشی‌‎هایی مانند Nokia G42 چقدر جدی است و ساده کردن این فرآیند حتی بیشتر نوید می‌دهد که موج اول تلفن‌های HMD Original را جذاب کند. اما نه به‌عنوان جذاب HMD Fusion، نامی که برای برداشت آن از تلفن‌های ماژولار به معنای واقعی داده شده است. با استفاده از یک تلفن پایه HMD Fusion که هنوز دیده نشده است، مفهوم این است که ما در نهایت آن را به اصطلاح Smart Outfits مجهز کنیم که عملکرد آن را افزایش می‌دهد. پیچ و تاب این است که HMD ابزار توسعه این لباس‌ها را برای همه باز کرده است و آن را «بوم خالی خلاقیت» می‌نامد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *