،

چین در حال تحقیقات درباره یک تامین کننده اصلی اپل است

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
Foxconn تامین کننده بزرگ اپل در چین

بر اساس گزارش رسانه دولتی چین، فاکسکان، یک سازنده اپل قرارداد بزرگی برای استقرار در تایوان و در چهار استان چین دارد که تحت رسیدگی قرار گرفته است.
فاکسکان پیمانکار اصلی اپل برای تولید طیف وسیعی از محصولات از جمله آیفون و مک‌بوک است.

گلوبال تایمز چین گزارش داد که فاکسکان تحت بازرسی‌های مالیاتی در استان‌های گوانگدونگ و جیانگ سو است و تحقیقات تکمیلی در مناطق هنان و هوبی در حال انجام است.
به گفته منابع، مقامات مالیاتی در چین بازرسی‌های مالیاتی را بر اساس قانون بر روی شرکت‌های کلیدی فاکسکان واقع در استان‌های گوانگدونگ و جیانگ سو، در میان جاهای دیگر، انجام داده‌اند. دپارتمان منابع طبیعی همچنین تحقیقات در محل در مورد استفاده از زمین شرکت‌های کلیدی فاکسکان واقع در استان‌های هنان و هوبی انجام داده است.

Foxconn که با نام گروه فناوری Hon Hai نیز شناخته می‌شود، چند ساعت پس از این حادثه بیانیه‌ای را منتشر کرد. در این بیانیه شرکت متعهد به رعایت تعهدات قانونی خود شده است. «تطابق قانونی در همه جا که در سراسر جهان فعالیت می‌کنیم، یک اصل اساسی گروه فناوری Hon Hai (فاکسکان) است. این سازنده قرارداد گفت: ما در زمینه کار و عملیات مرتبط با واحدهای مربوطه همکاری جدی خواهیم داشت».

نامزدی ریاست جمهوری بنیانگذار فاکسکان

تری گو، بنیانگذار فاکسکان، نامزدی مستقلی در انتخابات ریاست جمهوری تایوان که قرار است در ماه ژانویه برگزار شود، اعلام کرده است.
گلوبال تایمز گزارش داده است که در میان «بسیاری از مردم» در تایوان مشکوک هستند که فاکسکان به دلیل نامزدی گو برای ریاست جمهوری تحت سوال جواب قرار گرفته است. با این حال، این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند که کارشناسان چینی چنین تحقیقاتی را «عادی و مشروع» می‌دانند، زیرا هر شرکتی تحت بازرسی‌های مالیاتی قرار می‌گیرد.
تیم کوک، مدیرعامل اپل هفته گذشته از چین بازدید کرد و با جین ژوانگ لانگ، وزیر صنعت و فناوری اطلاعات این کشور دیدار کرد. پس از این نشست، وزارتخانه بیانیه‌ای صادر کرد و گفت که دو طرف در مورد موضوعات مختلفی از جمله رشد اپل در چین، همکاری در زنجیره تامین و سایر موضوعات مرتبط بحث و گفتگو کردند.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *