استاندارد IP68 در ضد آب بودن یا «مقاوم آب» بودن به چه معناست؟

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
آیا گلکسی واچ ضد آب است یا مقاوم آب
آیا گلکسی واچ ضد آب است یا مقاوم آب

فهرست مطالب

بخوانیم که واچ سامسونگ گلکسی تا چه حد ضد آب است؟

مردم انتظار دارند که ساعت‌های هوشمند مدرن در برابر باران و سقوط‌های تصادفی در استخر مقاومت کنند. اگر در بازار یک گلکسی واچ هستید و نمی‌دانید که آیا این ساعت ضدآب است، ما اینجا هستیم تا توضیح دهیم که ساعت‌های هوشمند سامسونگ چگونه در برابر مایعات مقاومت می‌کنند.

ساعت گلکسی شما «مقاوم آب» است، ضد آب نیست!

ساعت گلکسی  «مقاوم آب» است، ضد آب نیست


ابتدا، بیایید رایج‌ترین تصور غلط را روشن کنیم. تمام مدل‌های گلکسی واچ سامسونگ در برابر آب مقاوم هستند و ضد آب نیستند. اما می‌پرسید که تفاوت بین دستگاه‌های مقاوم آب و ضد آب چیست؟ مقاومت در برابر آب به این اشاره دارد که ساعت شما چه مدت و تا چه اندازه می‌تواند در آب غوطه‌ور شود. از طرف دیگر، ضد آب بودن به این معنی است که در برابر آب نفوذ ناپذیر است.

بنابراین ساعت سامسونگ گلکسی چقدر در برابر آب مقاوم است؟ همه مدل‌ها دارای استاندارد IP68 هستند که نشان دهنده درجه حفاظت در برابر اجسام جامد و مایعات است. شماره 6 در IP68 نشان دهنده سفتی گرد و غبار است، در حالی که شماره 8 نشان می‌دهد که می تواند در آب به مدت 30 دقیقه تا عمق حداکثر 1.5 متر مقاومت کند.

تمامی مدل‌های گلکسی واچ دارای 5 دستگاه ATM (اتمسفر) مقاومت در برابر آب هستند. این بدان معنی است که می‌تواند فشار آب معادل عمق 50 متر را به‌مدت 10 دقیقه تحمل کند. با این حال، این رتبه‌بندی برای آب راکد و ساکن است، نه برای فشار بالا یا حرکت در زیر آب.

آیا شنا با گلکسی واچ بی‌خطر است؟

اکنون که می‌دانید گلکسی واچ به جای ضد آب در برابر آب مقاوم است، ممکن است تعجب کنید که آیا می‌توانید با این پوشیدنی سامسونگ خود شنا کنید.

کاملا درست است. این ساعت برای شنا در آب‌های کم عمق و فعالیت‌های کم ضربه مناسب است. این شامل دورهای شنا، شنای تفریحی و حتی غواصی است. با این حال، باید از ورزش‌های آبی با شدت بالا مانند غواصی، موج سواری، یا جت اسکی اجتناب کنید. این فعالیت‌ها فراتر از حد مقاومت در برابر آب هستند و می‌توانند به ساعت شما آسیب برسانند.

نکاتی در مورد شنا کردن با ساعت گلکسی سامسونگ

اکنون که می‌دانید ساعت گلکسی واچ شما برای چه فعالیت‌هایی در آب مناسب است و محدودیت‌های مقاومت آن در برابر آب مناسب است، اگر می‌خواهید بدون آسیب رساندن به پوشیدنی خود شنا کنید، نکاتی در اینجا آورده شده است:

در آب‌های کم عمق بمانید

ساعت شما برای مقاومت در برابر آب تا عمق 5 متری طراحی شده است. با این حال، توصیه می‌شود در آب‌های کم عمق که فشار کم است، بمانید. اگر آب بیش از حد عمیق باشد، فشار می‌تواند از حد مقاومت در برابر آب فراتر رود و باعث آسیب شود.

حالت قفل آب را فعال کنید

قبل از شیرجه رفتن، حالت قفل آب را روشن کنید. این ویژگی از واکنش نمایشگر ساعت شما به قطرات آب یا لمس تصادفی جلوگیری می‌کند. برای فعال کردن آن، انگشت خود را به پایین بکشید تا پنل تنظیمات سریع باز شود و روی نماد قطره آب ضربه بزنید. وقتی شنا را تمام کردید، دکمه Home را برای خاموش کردن Water Lock به مدت طولانی فشار دهید.

فعال کردن ضد آب در ساعت گلکسی واچ
گلکسی واچ ضد آب
Galaxy Watch Waterproof

از فعالیت‌های با شدت بالا خودداری کنید

همانطور که قبلا ذکر شد، ورزش‌های آبی فراتر از شنای اولیه برای ساعت گلکسی شما مناسب نیستند. این به این دلیل است که فشار آب به ساعت شما در طول چنین فعالیت‌هایی می‌تواند از فشاری که آب ساکن در اعماق توصیه‌شده برای سطح مقاومت در برابر آب دستگاه شما اعمال می‌کند بیشتر باشد. قبل از انجام هر کاری مانند جت اسکی یا موج سواری ساعت خود را بردارید.

ساعت خود را بعد از شنا پاک کنید

آب شور، کلر و سایر مواد شیمیایی موجود در استخرها یا آب دریا می‌توانند به مهر و موم ضد آب ساعت شما آسیب بزنند. بعد از شنا از آب شیرین برای تمیز کردن آن استفاده کنید.

از استفاده از ساعت خود در جکوزی یا سونا خودداری کنید

گرما و بخار در جکوزی یا سونا نیز می‌تواند به آب‌بندی که مانع از ورود آب می‌شود آسیب برساند. اگر ساعت خیلی داغ شود، ممکن است اجزای داخل آن منبسط شوند و باعث شکستن مهر و موم مقاوم در برابر آب شود.

گلکسی واچ یک ردیاب تناسب اندام و همراه تلفن برای هر لحظه، حتی در هنگام شنا است. به لطف مقاومت در برابر آب و ویژگی‌هایی مانند حالت قفل آبی، انتخابی ایده‌آل برای فعالیت‌های آبی است. اگر قصد خرید گلکسی واچ را دارید، اکنون می‌دانید که قرار گرفتن در معرض آب چه مشکلی دارد و چه چیزی بیش از حد است.

بیشتر بخوانید: مشکل گرد و غبار برای گوشی‌های تاشو سامسونگ و تلاش شرکت برای رفع آن

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *