،

حالا با GEMINI CHAT قدرت ارتباطات گسترده می‌شود

ارشادی
اشتراک‌گذاری در:
با GEMINI CHAT قدرت ارتباطات گسترده می شود

Gemini قرار است به‌عنوان یک ربات چت در Google Messages وارد شود. هدف آن کمک به کاربران در تهیه پیش‌نویس پیام‌ها، ایده‌های طوفان فکری، برنامه‌ریزی رویدادها یا درگیر شدن در مکالمات لذت‌بخش است.

«جمینی» به‌عنوان یک مکالمه جدید در پیام‌های Google نشان داده می‌شود. این بر روی Gemini 1.0 Pro اجرا می‌شود و برای ارائه پاسخ‌های کوتاه‌تر و مناسب‌تر برای دستگاه‌های تلفن همراه تنظیم شده است.

جمینی در پیام‌های Google علاوه بر پاسخ به سؤالات و تولید متن، می‌تواند تصاویر را بر اساس درخواست‌ها تولید کند. همچنین از Gemini Extensions پشتیبانی می‌کند و به سرویس‌های Google Workspace مانند Gmail، Drive، و Docs و همچنین Maps، Flights، Hotels و YouTube دسترسی پیدا می‌کند. در حالی‌که می‌توانید با Gemini در پیام‌ها، تصاویر را آپلود کنید و درباره آنها پرس‌و‌جو کنید، اما فعلاً یادداشت‌های صوتی برای این مکالمات فعال نیستند.

نمونه‌هایی از سؤالات فوری که در پیام‌های GOOGLE از جمینی می‌پرسید

سوالاتی که از گوگل جمینی پرسیده می‌شود
  • درخواست نوشتن خلاقانه: شما یک فضانورد تنها هستید که در مریخ مستقر شده‌اید و هفته‌هاست که از زمین خبری ندارید. یک یادداشت ژورنالی بنویسید که افکار، ترس‌ها و امیدهای خود را برای آینده شرح دهد.
  • درخواست نوشتاری فنی: مفهوم فناوری بلاک‌چین را به‌روشی ساده و مختصر توضیح دهید، مناسب برای کسی که هیچ دانش قبلی در مورد موضوع ندارد.
  • درخواست آموزنده: تحقیق کنید و خلاصه‌ای از مزایا و معایب بالقوه خودروهای خودران را بنویسید.
  • درخواست استدلالی: آیا پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی باید در قبال محتوای ارسال شده توسط کاربران خود مسئول باشند؟ موضع خود را با استدلال‌های حمایتی توضیح دهید.

شما این امکان را دارید که روی یک پاسخ Gemini در Google Messages به مدت طولانی پافشاری کنید تا به پاسخ مثبت یا منفی برسید.

از نظر حریم خصوصی، هنگام استفاده از Gemini در Google Messages، به‌عنوان یک مکالمه رو در رو بین شما و AI/LLM مولد عمل می‌کند. هیچ مکالمه دیگری را در دستگاه شما نمی‌خواند و نمی‌تواند در یک مکالمه گروهی گنجانده شود. تعامل با Gemini از طریق RCS انجام می‌شود، اما توجه به این نکته مهم است که هیچ رمزگذاری سرتاسری وجود ندارد. شما فقط با گوگل در حال تعامل هستید.

تنظیمات ضروری گوگل جمینی

تنظیم فعلی Gemini Apps Activity در حال حاضر قابل اجرا است و به شما امکان می‌دهد بین یک دوره اجرایی سه ماهه، 18ماهه یا 36 ماهه انتخاب کنید. اگر ترجیح می‌دهید، می‌توانید Gemini Apps Activity را خاموش کنید و در نتیجه چت‌ها تنها به‌مدت 72 ساعت ذخیره می‌شوند. این به کاربران در مدیریت مدت زمان ذخیره‌سازی فعالیت چت Gemini خود انعطاف‌پذیری می‌دهد.

جمینی برای GOOGLE Messages در دسترس بودن و دستگاه‌های پشتیبانی شده

پشتیبانی گوگل جمینی از گوگل مسیج کدام گوشی ها

عرضه Gemini در پیام‌های Google با نسخه بتای باز این هفته آغاز می‌شود که در ابتدا برای تعداد محدودی از کاربران قبل از انتشار گسترده‌تر در دسترس است. برای دسترسی به Gemini، باید یکی از دستگاه‌های زیر را داشته باشید:

Pixel 6 or later
Pixel Fold
Samsung Galaxy S22 or later
Samsung Galaxy Z Flip or Z Fold

Gemini در Google Messages در ابتدا در اکثر کشورها (بیش از 165) از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند، و پشتیبانی فرانسوی برای کاربران در کانادا در دسترس است. برای تست Gemini در پیام‌های گوگل، باید در برنامه بتا شرکت کنید. همچنین کاربران برای استفاده از قابلیت Gemini باید بالای 18 سال سن داشته باشند.

اینطور که مشخص است هنوز این ویژگی محبوب، در حال توسعه است ولی هنوز در دستگاه‌های متنوع و در کشورهای زیادی ارائه نشده است. گوگل درنظر دارد به‌زودی آن‌را در بیش از 200 کشور، از جمله ایران، پشتیبانی کند. باید منتظر ماند تا مشخص شود چه زمانی در جهان فراگیر خواهد شد.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *