چطور از TikTok، تیک آبی بگیریم؟

بهار قربانپور
اشتراک‌گذاری در:
دریافت نشان تأیید در TikTok
دریافت نشان تأیید در TikTok

فهرست مطالب

TikTok، اجتماعی مجازی برای افرادی است که دوست دارند ویدیوهای کوتاه سرگرم‌کننده بسازند و آن را با دوستانشان به اشتراک بگذارند.

اگر شما یکی از کاربران این شبکۀ اجتماعی باشید حتماً دیده‌اید که جلوی حساب برخی کاربران مثل بازیگران، فوتبالیست‌ها یا حتی افراد مشهور در دنیای تجارت و سیاست- به‌شرط آن‌که در TikTok حساب کاربری داشته باشند- یک تیک آبی وجود دارد.

اما این تیک آبی چیست و چه کاربردی در TikTok دارد؟ چگونه می‌توان در این شبکۀ اجتماعی، تیک آبی گرفت و چند پرسش مهم دیگر که مسلماً برای شما هم پیش آمده پس با این مقاله همراه باشید تا پاسخ آن‌ها را بدانید.

پیشنهاد مطالعه: 7 تفاوت اصلی ریلز اینستاگرام و TikTok

تیک آبی چیست؟

تیک آبی یا همان نشان تأییدشده در TikTok به این معنی است که این شبکۀ اجتماعی، حساب را تایید کرده است.

این نشان، راهی آسان برای مخاطبان است تا مطمئن شوند که محتوای معتبر را می‌بینند. در واقع verified badge (نشان تأییدشده) به ایجاد اعتماد در میان حساب‌های کاربری و دنبال‌کنندگان آن‌ها کمک می‌کند.

اهمیت این نشان، زمانی آشکار می‌شود که شما به صفحۀ یک شخص مشهور مثلاً خواننده یا یک برند خاص مثل گوچی (Gucci) وارد می‌شوید. طبیعی است که خیالتان راحت است که محتوای درست را از صفحۀ اصلی و معتبر دریافت می‌کنید.

پیشنهاد مطالعه: امکان استفاده از TikTok برای کاربران ایرانی فراهم شد

چه‌طور تیک آبی، بگیریم؟

عوامل متعددی برای گرفتن تیک‌ آبی در TikTok وجود دارد از جمله: منحصربه‌فرد بودن حساب کاربری، پایبندی به دستورالعمل‎‌های TikTok، تولید محتوای خوب و ویژه، احترام به قوانین موجود در این شبکه و داشتن مخاطبان واقعی برای تایید شدن در تیک تاک به چند دنبال کننده یا دیدگاه نیاز دارید؟

چه‌طور در TikTok تیک آبی، بگیریم؟

نکته: در TikTok حساب‌هایی می‌بینیم که میلیون‌ها فالوئر دارد اما تیک آبی را نگرفته. چرا؟ خب مشخص است به‌این‌خاطر که سایر شرایط را رعایت نکرده است. ممکن است این حساب کاربری، فالوئر Fake داشته و یا اصول و قوانین TikTok را زیرپا گذاشته باشد.

نحوه درخواست نشان تأیید در تیک تاک

TikTok قابلیت درخواست نشان تایید را نوامبر ۲۰۲۲ معرفی کرد؛ اما باوجود گذشت بیش از یک‌سال از معرفی این ویژگی، برخی کاربران اذعان می‌کنند که تمام مؤلفه‌های دریافت تیک‌ آبی را دارند اما هنوز جلوی حساب کاربری‌شان نشان تأیید قرار نگرفته چرا؟ چون شما باید برای دریافت این نشان، درخواست دهید و پس از بررسی تیم TikTok درصورت احراز هویت‌تان، این نشان به حساب کاربری شما تعلق می‌گیرد. خب مراحل درخواست نشان تأیید را با هم بخوانیم:

نحوه درخواست نشان تأیید در تیک تاک

مراحل درخواست تیک آبی از TikTok

  • 1. به اپلیکیشن TikTok بروید.
  • 2. روی پروفایل خود در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.
  • 3. سپس دکمه منو در بالا سمت راست را انتخاب کنید.
  • 4. به قسمت Settings و حریم‌خصوصی بروید.
  • 5. روی Manage account ضربه بزنید و سپس گزینۀ Verification را انتخاب نمایید.

نکته: اگر حساب کاربری شما تجاری است قسمت تأیید کسب‌وکار را انتخاب کنید. (Business Verification)

چنان‌چه، حساب‌تان شخصی است قسمت تأیید شخصی و سازمانی را انتخاب کنید. (Personal and Institutional Verifications)

پس از ارسال درخواست‌تان باید منتظر بمانید. کارشناس TikTok حساب شما را بررسی خواهند کرد و درصورتی که احراز هویت شما را تأیید کنند تیک آبی یا همان نشان تأیید به حساب کاربری شما تعلق خواهد گرفت.

توجه: مدت زمان انتظار برای بررسی و دریافت نشان تأیید از سوی TikTok بین یک هفته تا 30 روز است.

پرسش‌های متداول

معنای تیک ابی در TiKTok چیست؟

تیک آبی TikTok یک نشان تایید شده است. این یعنی تیک تاک، هویت حساب کاربری را تایید کرده است.

آیا تیک آبی TikTok خریدنی است؟

نه، نمی‌توانید نشان تایید TikTok را بخرید؛ و چنان‌چه شخصی به شما بگوید که می‌تواند در ازای دریافت پول کاری کند که شما تیک آبی بگیرید یا آن را به شما بفروشد شک نکنید که در دام یک کلاهبردار افتاده‌اید.

برای داشتن تیک آبی در TikTok چه‌تعداد مخاطب نیاز داریم؟

تیک تاک به‌صورت خودکار حساب‌های دارای فالوور یا دنبال کننده زیاد را تایید نمی‌کند- شاید به‌دلیل این‌که امکان دارد مخاطبان جعلی باشند- (اما قطعاً تعداد فالوئر زیاد و واقعی کمک شایانی در دریافت نشان تأیید شما از سوی TikTok خواهد داشت.)

نکته: تیک تاک بیشتر به تایید حساب‌هایی علاقه‌مند است که یا شناخته‌شده‌اند یا به‌طور مداوم درحال فعالیتند و مخاطبان آن‌ها به‌صورت صعودی، رو به رشد است.

اگر تیک آبی بگیرم پول دریافت می‌کنم؟

اگر تیک آبی بگیرم پول دریافت می‌کنم؟

پاسخ به این پرسش کمی سخت است. قطعاً TikTok شبیه یوتیوب عمل نمی‌کند که در ازای فعالیت شما در این پلتفرم و بازدید زیاد از سوی مخاطبان، به شما پولی بدهد. یا مثل X- (توییتر سابق)- اما این مزیت، آن‌چنان هم خالی از سود نیست. معنای این جمله آن است که شما برای درآمدزایی از این شبکۀ اجتماعی می‌توانید وارد بخش صندوق TikTok شوید و این اطمینان را به کارشناسان این شبکۀ اجتماعی بدهید که فعالیت‌های بشردوستانه یا عام‌المنفعه انجام می‌دهید و یا این‌که پس از دریافت نشان تأیید از آن برای ارتباط با شرکت‌ها، برندها و اشخاصی که تمایل دارند محصولشان در TikTok دیده شود تماس بگیرید و در ازای معرفی‌شان، پول دریافت کنید. همان روش تبلیغ برای برندسازی.

چرا باید از TikTok استفاده کنم؟

پاسخ این پرسش نزد خودتان است. شما باتوجه‌به نیازها، علائق، جامعۀ مخاطبان اطرافتان، نوع سرگرمی و پلتفرمی که برای اشتراک‌گذاری محتوای خود با دوستان و آشنایان‌تان می‌پسندید انتخاب می‌کنید که آیا در این شبکه فعالیت داشته باشید یا نه؟ و آیا اساساً دوست دارید پس از ایجاد حساب کاربری در آن، نشان تأیید یا همان تیک آبی را دریافت کنید یا خیر؟

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *