،

امکان استفاده از TikTok برای کاربران ایرانی فراهم شد

اوغر
اشتراک‌گذاری در:
رفع تحریم tiktok

اپلیکیشن TikTok یک اپلیکیشن به اشتراک گذاری ویدیوهای کوتاه (بین 3 ثانیه تا 10 دقیقه) است که توسط شرکت چینی ByteDance توسعه داده شده است. مواردی مانند ویدیوهای طنز و کاربردی و همچنین فیلترهایی که در آن قابل استفاده است، باعث محبوبیت این شبکه اجتماعی در میان کاربران شده است.
این اپلیکیشن مانند سایر شبکه‌های اجتماعی بین المللی، هم اکنون در ایران فیلتر است، اما در حالی که سایر شبکه‌های اجتماعی از طریق فیلترشکن در ایران قابل استفاده هستند، این اپلیکیشن نیز متقابلا ایران را تحریم کرده بود و امکان استفاده از آن برای کاربران ایرانی، به سادگی میسر نبود.
اخیرا شرکت ByteDance تصمیم گرفته است که این تحریم ها را بردارد و پس از مدت‌ها، کاربران ایرانی می‌توانند ساده‌تر از این اپلیکیشن محبوب استفاده کنند. البته همچنان تیک تاک توسط ایران فیلتر است و برای استفاده از آن، نیاز است تا از ابزارهای دور زدن فیلتر استفاده شود.
اگرچه طبق آمارهای منتشر شده، فیلترینگ روی استفاده کاربران از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی تا کنون موثر نبوده است و در برخی موارد، نه تنها شاهد کاهش استفاده از آن‌ها نبودیم، بلکه در اپلیکیشن‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام، پس از فیلترینگ، روند رو به رشد تعامل حفظ شده است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *