بیشترین ربات‌ها در کدام کشور قرار دارند

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
بیشترین ربات‌ها در کدام کشور قرار دارند

استفاده از ربات‌ها نشان دهنده رونق و رشد اقتصادی در سراسر جهان است و نسبت استقرار و بکارگیری ربات‌های صنعتی به کارگران تولیدی یکی از متداول‌ترین رویکردهای مورد استفاده برای محک زدن نرخ پذیرش ربات‌ها در کشورهای مختلف است.
فدراسیون بین المللی رباتیک (IFR) آماری را در مورد استفاده از ربات‌ها در صنایع تولیدی در سراسر جهان منتشر کرده است که بر اساس جدیدترین آمار کره جنوبی از نظر استفاده از ربات در صنایع تولیدی در جهان پیشتاز است.
کره جنوبی به آمار ۱۰۰۰ ربات به ازای هر ۱۰ هزار کارگر تولیدی رسیده است و بعد از آن سنگاپور با ۶۷۰ ربات در مقابل هر ۱۰ هزار کارگر در رتبه دوم قرار گرفته است. این در حالی است که چین با نرخ ۳۲۲ ربات به ازای هر ۱۰ هزار کارگر رتبه سوم و ایالات متحده برخلاف انتظار با ۲۷۴ ربات در برابر هر ۱۰ هزار کارگر در رتبه هفتم جهان قرار دارد.
کره جنوبی تولید کننده بخش قابل توجهی از ربات‌های صنعتی است که در انواع صنایع تولیدی از جمله تولید ماشین آلات، الکترونیک و خودرو استفاده می‌شوند. کسب و کارهای پیشرو در کره جنوبی در این صنعت شامل شرکت‌های هیوندای، دوسان روبوتیکس و ال‌اس ام‌ترون (LS Mtron) است. این کسب و کارها برای افزایش بهره‌وری و کارایی در عملیات تولیدی خود طیف گسترده‌ای از ربات‌های صنعتی مانند بازوهای رباتیک و سیستم‌های اتوماسیون را تولید می‌کنند.
تولیدکنندگان در کره جنوبی نیز در خط مقدم توسعه ربات‌های مشارکتی یا اصطلاحا cobots هستند. Cobot ها قرار است به طور ایمن و کارآمد در کنار انسان‌ها کار کنند و شرکت‌های هانوها روبوتیکس (Hanwha Robotics) و تکمن روبوت (Techman Robot) در ساخت این نوع ماشین‌ها برای استفاده در خطوط مونتاژ مشغول هستند.

علاوه بر این، دولت کره جنوبی از طریق کمک‌های مالی، کمک هزینه‌های تحقیقاتی و مشوق‌ها برای فعالیت‌های تحقیق و توسعه، کمک قابل توجهی به ارتقای صنعت تولید رباتیک، افزایش فضای رقابت و تشویق توسعه در این بخش کرده است.
این اقدامات منجر به بازار پر رونقی شده‌ است که تولیدکنندگان ربات در کره جنوبی کالاهای خود را در سطح بین‌المللی می‌فروشند و در نتیجه‌ی قابلیت اطمینان بالای این محصولات، کره جنوبی صادر کننده قابل توجهی در صنعت رباتیک است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *