،

نصب و راه اندازی 14 سایت دایمی و جدید در حرم امام رضا (ع)

حمیدزاده
اشتراک‌گذاری در:
نصب و راه اندازی 14 سایت دایمی و جدید در حرم امام رضا(ع)

هم‌زمان با نزدیک شدن به پایان ماه صفر و فرا رسیدن ایام شهادت امام رضا (ع)، علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی از اتصال تمام سایت‌های حرم مطهر رضوی به فیبرنوری خبر داد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی اعلام کرد که امسال با توجه به پیش‌بینی ورود بیش از هشت میلیون زائر و مسافر به استان خراسان، شهر مشهد و صحن و سرای منور رضوی، اداره کل ارتباطات استان با تمام قوا آماده میزبانی شایسته از میهمان امام رئوف و خدمت‌رسانی است و در همین راستا با تلاش و کوشش شبانه‌روزی و مساعدت‌های شکل گرفته، ۱۴ سایت دائمی و جدید در حرم حضرت رضا (ع) نصب و راه‌اندازی شده و سه سایت سیار نیز در صحن‌ها، سراها و ساختمان‌های پیرامونی، تأمین ظرفیت لازم صوت و اینترنت را به عهده خواهند داشت. این درحالی است که پوشش ارتباطی حرم مطهر امام رئوف در سال گذشته منحصر به سایت‌های خارج از محدوده حرم بود.
علی دلگیر همچنین اعلام کرد که اتصال کلیه سایت‌های حرم مطهر رضوی به فیبرنوری به منظور انتقال پهنای باند حداکثری، تجهیز ۸۱ سایت در شهر مشهد مقدس به تکنولوژی نسل پنجم و نصب و راه اندازی ۵۱ سایت جدید توسط همراه اول و ۲۴ سایت جدید توسط ایرانسل در سطح شهر به منظور تأمین پایداری ارتباطات و ظرفیت مورد نیاز زائران و مجاورین امام رئوف، از جمله اقدامات مهم صورت گرفته در مدت یک ساله اخیر است.
وی با اشاره به بهینه‌سازی، انجام تست‌های فنی و بهبود نرم‌افزاری سایت‌های قدیمی حرم مطهر گفت: تیم‌های فنی بهینه‌سازی و رفع تداخل فرکانس به صورت شبانه‌روزی در مسیرهای پرتردد استان و علی‌الخصوص شهر مشهد در حال کشیک هستند و نواقص احتمالی ایجاد شده در شبکه‌های ارتباطی را پایش و مشکلات احتمالی را در اسرع وقت مرتفع می‌کنند.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی در پایان گفت پایش میدانی وضعیت پوشش اینترنت و مکالمه در تمامی صحن‌ها، رواق‌ها، شبستان‌ها و پارکینگ‌های حرم مطهر، گشت‌های منظم ۲۴ ساعته پایش زیرساختی ارتباطات و ایجاد کشیک‌های کامل به منظور حفظ پایداری شبکه ارتباطی در هر لحظه از ساعات شبانه‌روز و رصد روزانه میزان مشترکان تلفن همراه، ترافیک مصرفی و پایداری شبکه از مهمترین اقدامات ویژه عملیاتی در راستای پوششی پایدار و بدون افت کیفیت در محدوده حرم مطهر رضوی است.

نظرات ارزشمند شما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *